Судове рішення #28088866

2

Справа № 2/0915/3773/2012

Провадження № 22ц/779/442/2013

Категорія 27

Головуючий в 1 інстанції Дузінкевич І.М.

Суддя-доповідач Меленко О.Є.


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



21 лютого 2013 року м. Івано-Франківськ


Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого Меленко О.Є.,

суддів Васильковського В.М., Соколовського В.М.

секретаря Бойчука Л.М.

з участю: представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про стягнення з боржника витрат, сплачених поручителем, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Тисменицького районного суду від 26 грудня 2012 року,-

в с т а н о в и л а :

Ухвалою Тисменицького районного суду від 26 грудня 2012 року позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про стягнення з боржника витрат, сплачених поручителем - залишено без розгляду.

На дану ухвалу ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм процесуального права. Зазначає, що про час та місце судового засідання на 26.12.2012 року за результатами якого і була постановлена оскаржувана ухвала вона належним чином не була повідомлена. У зв'язку з тимчасовим перебування за кордоном, всю поштову кореспонденцію по її справі були уповноваженими приймати її представники. Однак, в матеріалах справи немає жодних доказів про те, що хоча б один із представників належним чином повідомлявся про розгляд справи. За таких обставин на думку апелянта, у суду не було підстав стверджувати про повторну неявку позивача в судові засідання.

З цих підстав, ухвалу суду першої інстанції просила скасувати, а справу направити для продовження розгляду в суд першої інстанції.

В судовому засіданні представник апелянта вимоги підтримала та просила задовольнити апеляційну скаргу.

Заслухавши суддю - доповідача, пояснення ОСОБА_3, дослідивши письмові матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Залишаючи без розгляду позовну заяву, суд першої інстанції, виходив із того, що належним чином повідомлений позивач без поважних причин повторно не з'явився в судове засідання.

Проте до таких висновків суд дійшов з порушенням норм процесуального права.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України заява залишається без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Статтею 169 ЦПК України визначено наслідки неявки в судове засідання особи, яка бере участь у справі.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_4 про стягнення з боржника витрат, сплачених поручителем.

Справа неодноразово призначалася до розгляду.

З матеріалів справи вбачається, що судові повістки направлялись ОСОБА_2 на поштову адресу вказану в позовній заяві, однак повертались з поштовою відміткою на конверті «за зазначеною адресою не проживає», «вибула» (а.с. 64, 69). В зв'язку з цим, судом першої інстанції було направлено відповідний запит про місце реєстрації позивача в адресне бюро Івано-Франківської області. Згідно адресної довідки ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до ч.1 ст. 77 ЦПК сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

З матеріалів справи вбачається, що жодної заяви про зміну місця свого проживання ОСОБА_2 не подавала, а тому суд відсилав судові повістки за останньою відомою адресою проживання.

Разом з тим судом не враховано той факт, що відповідно до положень цивільно-процесуального законодавства представник є самостійним учасником процесу, який наділений такими повноваженнями, як і особа, яку він представляє.

В матеріалах справи є копія довіреності від 5 січня 2012 року ( а.с. 19), якою ОСОБА_2 уповноважувала ОСОБА_5 та ОСОБА_3, представляти її інтереси в суді.

Однак жодних доказів про повідомлення представників позивача про судовий розгляд справи та вручення їм у встановленому порядку відповідних судових повісток в матеріалах справи немає.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції порушив встановлений нормами ЦПК порядок вручення судових повісток, що є підставою для скасування постановленої ним ухвали.

Керуючись ст.ст.307, 311, 313-315,317 ЦПК України, колегія суддів,-

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Ухвалу Тисменицького районного суду від 26 грудня 2012 року скасувати, а справу направити в суд першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвала набирає чинності з часу проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.


Головуючий О.Є. Меленко

Судді В.М. Васильковський

В.М. Соколовський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація