ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 0670/8827/12
категорія 3.1.3
08 лютого 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Шимоновича Р.М.,
при секретарі - Прохорчуку П.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростенського міського відділу УМВС України в Житомирській областів особі сектору громадянства і реєстрації фізичних осіб, третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати протиправними дії сектора громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського міського відділу УМВС України в Житомирській області щодо зняття з її реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 та зобов'язати відповідача поновити її реєстрацію за вказаною адресою. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що 15 лютого 2012 р. на своє звернення до відповідача отримала відповідь, згідно якої зняття її з реєстрації було проведено на підставі рішення Коростенського міськрайонного суду про визнання ОСОБА_1 такою, що втратила право на житло. Зазначила, що такого рішення суду не було, як і підстав для зняття її з реєстрації.
Позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув. На адресу суду надіслав заяву, у якій просив справу розглядати без його участі і не заперечив щодо задоволення позовних вимог позивача.
Третя особа - ОСОБА_2 в судове засідання не прибув. На адресу суду надіслав заяву, у якій просив відмовити у задоволенні позовних вимог та справу розглядати без його участі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши наявні у справі письмові докази, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Спеціальним законом, який регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження, є Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (далі - Закон).
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
- заяви особи або її законного представника;
- судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
- свідоцтва про смерть;
- паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
- інших документів, які свідчать про припинення:
- підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;
- підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;
- підстав на право користування житловим приміщенням.
Судом встановлено, що підставою для зняття з реєстрації ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, стало рішення суду від 08.08.2002 р. (а.с. 8), однак відповідні документи не збереглися (а.с.33-36).
Згідно листів Коростенського міськрайонного суду за вих. №62970 від 04.11.2010 р. та вих. № 9326 від 02.03.2011 р., цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про позбавлення права на житло в 2002-2006 роках судом не розглядалася (а.с. 6, 8).
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, і те, що відповідач не заперечує щодо задоволення позовних вимог позивача, суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії сектора громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського міського відділу УМВС України в Житомирській області щодо зняття з реєстрації ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
Зобов'язати сектор громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського міського відділу УМВС України в Житомирській області поновити реєстрацію ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 та внести відповідні дані в базу інформаційного центру реєстрації фізичних осіб.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Р.М.Шимонович
Повний текст постанови виготовлено: 12 лютого 2013 р.