Судове рішення #28041456


Справа № 183/177/13- а

П О С Т А Н О В А

іменем України


28 січня 2013 року


Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Городецького Д.І.

секретаря Кравченко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради про зобов'язання вичинити певні дії,


В С Т А Н О В И В:

04.01.2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради про зобов'язання вичинити певні дії.

В обґрунтування заяви позивач посилався на те, що він працює на посаді головного спеціаліста юридичного управління Виконавчого комітету Новомосковської міської ради, має 12 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, згідно до розпорядження № 368-к від 10 грудня 2010 року, вислуга років на зазначеній посаді складає 2 роки 14 днів.

Позивач зазначив в заяві, що 01 жовтня 1983 року він поступив до Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР, навчання в якої закінчив 07 жовтня 1985 року.

Після вступу до Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР, 01 жовтня 1983 року ним була прийнята присяга співробітника міліції України.

У відповідності до ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» (в редакції Закону 07.02.2007 року) навчання у школах Міністерства внутрішніх справ України після здобуття середньої освіти прирівнюється до проходження військової служби.

У відповідності до п.1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаний із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Позивач зазначив в заяві, що після закінчення школи міліції ним було продовжено службу в органах МВС України до 10 березня 1989 року, що підтверджується відповідними записами в трудовій книжці, зазначено, що він служив в органах внутрішніх справ безперервно 05 років 05 місяців 09 днів.

23 жовтня 2000 року на підставі наказу № 61 від 23 жовтня 2000 року його було призначено на посаду головного спеціаліста-юриста відділу бухгалтерського обліку, аналізу та прогнозу Новомосковського управління сільського господарства та продовольства. Ним складена присяга державного службовця, у відповідності до ст.. 17 Закону України «Про державну службу», присвоєний 13 ранг 7 категорія державного службовця.

До прийняття на роботу до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради він працював на посадах, що відносилися до посад державної служби, що підтверджується відповідними записами у трудовій книжці.

В листопаді 2012 року він звернувся до начальника кадрової роботи виконавчого комітету Новомосковської міської ради, від якого стало відомо, що період навчання в Дніпропетровській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР не був зарахований до його стажу державної служби, з тих підстав, що у відповідності до п.1.4.1. Закону України від 11 травня 2007 року № 1041-V «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військового обов'язку і військової служби», ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» - виключено.

Позивач ОСОБА_1 зазначив, що бездіяльність відповідача в частині не зарахування строку його навчання у навчальному закладі органів МВС України до стажу державної служби є протиправною, з наступного.





У відповідності до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Аналогічні норми містяться і в ст. 5 Цивільного кодексу України, відповідно до якого, акти цивільного законодавства України діють в часі. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

В зв'язку з наведеним. позивач ОСОБА_1 в заяві просив суд зобов'язати Виконавчий комітет Новомосковської міської ради здійснити йому перерахунок вислуги років державної служби, зарахувати час його навчання період з 01 жовтня 1983 року по 07 жовтня 1985 року в Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР до стажу державної служби.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача - Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, вимоги визнає.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, з наступного.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 працює на посаді головного спеціаліста юридичного управління Виконавчого комітету Новомосковської міської ради, має 12 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, згідно до розпорядження № 368-к від 10 грудня 2010 року.

Судом встановлено, що 01 жовтня 1983 року позивач ОСОБА_1 поступив до Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР, навчання в якої закінчив 07 жовтня 1985 року, що підтверджується архівною довідкою Новомосковського МВ УМВС України в Дніпропетровській області від 09 грудня 2011 року.

У відповідності до ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» (в редакції Закону 07.02.2007 року) навчання у школах Міністерства внутрішніх справ України після здобуття середньої освіти прирівнюється до проходження військової служби.

У відповідності до п.1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаний із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Судом встановлено, що не заперечувалося відповідачем, що позивачу ОСОБА_1 період навчання в Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР не був йому зарахований до стажу державної служби, з тих підстав, що у відповідності д п.1.4.1. Закону України від 11 травня 2007 року № 1041-V «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військового обов'язку і військової служби» ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» - виключено.

Суд приходить до переконання, що бездіяльність відповідача є протиправною, з наступного.

Так, відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Стаття 5 Цивільного кодексу України, містить аналогічні норми, зазначає, що акти цивільного законодавства України діють в часі. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Оскільки позивач ОСОБА_1 проходив навчання в навчальному закладі системи МВС України в період з 1983 по 1985 рік, суд вважає, що до спірних правовідносин необхідно застосовувати норми законодавства, які діяли на зазначений період часту, а саме: ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» (в редакції Закону 07.02.2007 року); п.1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» і до стажу державної служби позивача належить включити строк проходження навчання в Донецькому училищі міліції МВС України і вимоги позивача в цій частині є обґрунтованими і підлягають задоволенню.







Керуючись ст.ст. 1, 9, 11, 70, 71, 158-163 КАС України, ст. 58 Конституції України, ст. 5 ЦК України, ч.3 ст. 18 Закону України «Про міліцію» (в редакції Закону 07.02.2007 року), п.1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», п.1.4.1. Закону України від 11 травня 2007 року № 1041-V «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військового обов'язку і військової служби», суд,


ПОСТАНОВИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Зобов'язати Виконавчий комітет Новомосковської міської ради здійснити перерахунок головному спеціалісту юридичного управління Виконавчого комітету Новомосковської міської ради ОСОБА_1 вислуги років державної служби, зарахувати час його навчання період з 01 жовтня 1983 року по 07 жовтня 1985 року в Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР до стажу державної служби.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.





СУДДЯ Д.І. Городецький



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація