Судове рішення #28015921


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

03680 м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а,

факс 284-15-77 e-mail: inbox@kia.court.gov.ua

апеляційне провадження Головуючий у І інстанції - Бартащук Л.П.


№ 22-ц/796/3074/2013 року Головуючий у ІІ інстанції - Білич І.М.


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:

Головуючого судді: Білич І.М.

Суддів: Мараєвої Н.Е., Рейнарт І.М.

при секретарі: Кононенко В.А.

за участю: позивача ОСОБА_1

відповідача та представника відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 18 жовтня 2012 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

в с т а н о в и л а:

У серпні 2012 року позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що вона з відповідачем по справі перебувала у шлюбі, від шлюбу мають неповнолітню доньку. Близько двох останніх років вони не підтримують подружні стосунки через постійні сварки. Тому вважала, що шлюб існує лише формально, а відтак просила його розірвати. Крім того позивач вказувала також на те, що вона працює щоб мати кошти на утримання дитини. У той час як відповідач у добровільному порядку не приймає участі у наданні будь-якої матеріальної допомоги на утримання дитини. За таких обставин просила стягнути на утримання дитини аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі - 1 500 гривень щомісячно, але не менше відповідного мінімального розміру, встановленого законом.

Заочним рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 18 жовтня 2012 року позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено.

Шлюб, зареєстрований 24 вересня 2002 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управляння юстиції у м. Києва, актовий запис № 1392, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвано.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дитини - ОСОБА_4, щомісячно аліменти у розмірі 1 500 гривень, починаючи з 16 липня 2012 року до досягнення дитиною повноліття.

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 18 грудня 2012 року заяву ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 18 жовтня 2012 року - залишено без задоволення.

Не погоджуючись з заочним рішенням суду відповідач подав апеляційну скаргу де ставив питання про зміну рішення суду, шляхом зменшення розміру аліментів що підлягають стягненню з нього, щомісячно на утримання дитини до 700 гривень. Вказуючи при цьому на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення осіб, що з'явилися у судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом при розгляді справи було встановлено, що сторони по справі перебували в зареєстрованому шлюбі з 24 вересня 2002 року. Від шлюбу сторони мають доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Суд першої інстанції задовольняючи вимоги позивача, щодо розірвання шлюбу виходив з положень ст. 112 СК України та того, що близько останніх двох років сторони проживають, як чужі люди, не підтримують подружні стосунки через постійні сварки. Внаслідок таких стосунків позивач втратила любов та повагу до відповідача, спільних інтересів сторони не мають, а постійні конфлікти свідчать про те, що збереження формально існуючого шлюбу порушує інтереси позивача та дитини, які мають право на гармонійне та спокійне життя, турботу та взаємодопомогу в родині.

Задовольняючи вимоги позивача в частині стягнення аліментів визначених у твердій грошовій сумі в розмірі 1500 гривень, суд виходив з того, що відповідач є батьком дитини і зобов'язаний на рівні з позивачем утримувати дитину до досягнення повноліття. Розмір утримання (аліментів) повинен відповідати мінімальному прожитковому розміру для дитини відповідного віку, додатковим потребам її розвитку та виховання.

Оскаржуючи рішення суду в частині визначення розміру аліментів, апелянт вказував на незаконність оскаржуваного рішення у частині незастосуванні судом положень ч. 1 ст. 182 СК України щодо обов'язкового врахування судом при визначенні розміру аліментів стану здоров'я та матеріального становища платника аліментів, а тому просив суд зменшити розмір аліментів до 700 гривень щомісячно

Однак, при цьому докази надані апелянтом (довідки, виписки із історії хвороби) свідчать лише про стан його здоров'я. Будь-яких доказів на підтвердження матеріального становища, які б давали підстави суду зменшити розмір аліментів саме до розміру який зазначено у апеляційній скарзі відповідачем надано не було. У той же час, колегія суддів вважає, що відсутність таких доказів і на час розгляду справи у суді першої інстанції свідчить про відсутність матеріальної можливості у відповідача сплачувати аліменти визначені судом у розмірі 1500 гривень щомісячно.

За таких обставин, колегія суддів з урахуванням положень ст. 180 СК України за якою, обов'язок по утриманню дитини покладається в рівних частках на її батьків, та беручи до уваги, те, що відповідач не працюючи у добровільному порядку тривалий час надавав матеріальну допомогу на утримання дитини у розмірі 1000 гривень щомісячно, колегія суддів вважає за необхідне змінити постановлене судове рішення в частині розміру аліментів визначених судом першої інстанції у твердій грошовій сумі з 1500 гривень до 1000 гривень щомісячно.

Інші доводи апеляційної скарги правильності висновків суду в частині вирішення питання щодо стягнення аліментів не спростовують та не дають підстав вважати, що судом першої інстанції були порушені норми матеріального права, які б призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 305, 307, 309, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Заочне рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 18 жовтня 2012 року змінити в частині розміру грошової суми аліментів визначеної у твердій грошовій сумі, зменшивши її до 1000 (однієї тисячі) гривень щомісячно.

У іншій частині постановлене судове рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення. Може бути оскаржено в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Головуючий:

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація