УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2007 року Колегія суддів судової палати в кримінальних справах
Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого: судді Бєлан Н.О.
суддів: Слинька С.С., Кравченка СІ.
за участю особи, що подала скаргу ОСОБА_1
розглянула в судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_1 - на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 25 червня 2007 року, .якою-відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 огли за ст. 125 ч.2 КК України.
ВСТАНОВИЛА:
Вказаною постановою було відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_1 поданої в порядку приватного обвинувачення про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2. за ст. 125 ч.2 КК України.
Постанова суду мотивована тим, що наявні матеріали не містять передбачених ст. 94 ч.2 КК України достатніх даних, які вказують на наявність в діях ОСОБА_2. ознак злочину передбаченого ст. 125 ч.2 КК України.
В апеляції ОСОБА_1. просить постанову скасувати як незаконну та необгрунтовану, а справу направити на новий судовий розгляд, посилаючись на те, що висновки суду про відсутність достатніх даних для порушення кримінальної справи за його заявою є безпідставними, оскільки ним було зібрано та надано суду достатньо доказів, що підтверджують вину ОСОБА_2. у вчиненні злочину.
Справа№11-а- 1630 Категорія- 258КПК України Головуючий у першій інстанції: Вінтоняк Р.Я. Доповідач: Кравченко СІ.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_1, який підтримав апеляцію, перевіривши матеріали справи та наведені в ній доводи, колегія суддів дійшла висновку про те, що апеляція підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до ст. 251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити справу приймає рішення про відмову в порушенні кримінальної справи лише за відсутності приводів та підстав для порушення справи..
Відповідно до ст. 94 КПК України приводами та підставами для порушення кримінальної справи є:
1) Заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян;
2) Повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які за затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з поличним;
3) Явка з повинною;
4) Повідомлення, опубліковані в пресі;
5) Безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим прокурором або судом
ознак злочину.
Справа може бути порушена тільки у тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Як убачається з матеріалів судової справи ОСОБА_1. 26 квітня 2007 року звернувся до Деснянського районного суду м. Києва зі скаргою про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2. за ст. 125 ч.2 КК України. При цьому ОСОБА_1. у своїй скарзі послався на те, що 9 січня 2005 року об 11 годині біля торгового місця №298 на речовому ринку «Троєщина» в м. Києві ОСОБА_2. умисно наніс йому кілька ударів спричинивши легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад удар. В підтвердження своїх доводів ОСОБА_1. надав суду матеріали перевірки Деснянського РУ ГУ МВС України, які містять дані про те, що у ОСОБА_1 мались тілесні ушкодження, а також відомості щодо поясненнь ОСОБА_2., свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8,ОСОБА_9, ОСОБА_10., які підтверджували наявність конфлікту між ОСОБА_1. та ОСОБА_2. у вказаний у скарзі час.
За таких обставин колегія суддів вважає, що висновки суду першої інстанції про відсутність приводів та підстав для порушення кримінальної справи є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на законі.
Тому апеляцію слід задовольнити, судове рішення скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст. 365, 366, 382 КПК України, апеляційний суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляцію ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову судді Деснянського районного суду м. Києва від 25 червня 2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_2. за ст. 125 ч.2 КК України скасувати, а справу направити до того ж суду на новий розгляд в порядку ст. 251 КПК України.