Судове рішення #27971940

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



08 лютого 2013 р. Справа № 804/563/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Конєвої С.О.


розглянувши у письмовому провадженні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» про стягнення 254, 03грн., -

ВСТАНОВИВ:

10.01.2013р. Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» та просить стягнути з відповідача на користь позивача суму недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 254, 03грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований в Амур-Нижньодніпровській районній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальник та має заборгованість по внесках за 2010 рік згідно наданого ним звіту форми Ф-4 ФСС з ТПВ у розмірі 254, 03грн., яка виникла до 01.01.2011р. З 01.01.2011р. набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464-УІ, яким внесено зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240, за яким платники страхових внесків вважаються платниками єдиного внеску. Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за даним видом загального державного соціального страхування не сплачених у період до 01.01.2011р., в т.ч. страхових внесків, строк сплати яких на 01.01.2011р. не настав, здійснюється фондом відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості згідно до ч. 7 р. VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464. Станом на 01.10.2011р. заборгованість відповідачем не погашена, у зв'язку з чим позивач просить стягнути зазначену суму недоїмки з відповідача.

Позивач надав до канцелярії суду заяву про розгляд справи у письмовому провадженні без участі представника позивача.(а.с. 32).

Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи або розгляд справи за його відсутності не звернувся, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином у відповідності до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.(а.с. 22, 23, 31).

У відповідності до вимог ч. 11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач своїм правом згідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України на участь у судовому засіданні не скористався, свого представника в судове засідання не направив, письмових заперечень на вимогу суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Частиною 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, заяву позивача про розгляд справи за його відсутності, належне повідомлення позивача та відповідача про дату, час і місце судового розгляду у відповідності до вимог ст. 38 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе вирішити спір за відсутності сторін, у письмовому провадженні, за наявними у справі доказами відповідно до вимог ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно до ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» зареєстроване 15.05.2007р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та 18.05.2007р. взятий на облік в Амур-Нижньодніпровській районній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності платником (страхувальником) страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності як платник страхових внесків, що підтверджується відповідною заявою відповідача від 18.05.2007р., довідкою з Єдиного державного реєстру від 02.08.2007р., копією Свідоцтва про державну реєстрацію від 15.05.2007р., а також довідкою з ЄДРПОУ від 27.11.2012р.(а.с. 5-8, 11-12).

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності регулювався Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240 та Інструкцією «Про порядок надходження та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності» затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001р. № 16 (у редакції, чинній до 01.01.2011р.).

Згідно з п.2 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240 (в редакції, чинній на 2010р.) страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 7.3 Інструкції «Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності» затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001р. № 16 встановлено, що страхувальники щоквартально складають у двох примірниках наростаючим підсумком з початку року звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП із зазначенням у ньому сум нарахованих і сплачених страхових внесків та інших надходжень, а також сум, витрачених на виплату допомоги та здійснення інших заходів, фінансування яких проводиться за рахунок коштів Фонду. При цьому, один примірник звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця подається до органу Фонду, другий - залишається в бухгалтерії страхувальника.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240 (в редакції, чинній на 2010р.) та п.4.4. зазначеної вище Інструкції перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється один раз на місяць одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця, нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Так, 18.10.2011р. Товариством з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» було подано до Амур-Нижньодніпровської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем своєї реєстрації як платника страхових внесків Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності» за 2010 рік, в якому в таблиці У «Розшифровка заборгованості за страхувальником» та в рядку 17 таблиці III «Розрахунки по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування» відповідачем самостійно зазначено про наявність простроченої заборгованості зі страхових внесків, яка складає 254, 03грн. (а.с. 10 зворот).

22.06.2012р. позивачем на адресу відповідача був надісланий лист-вимога № 09-23-697 про наявність заборгованості по страховим внескам та обов'язкове погашення недоїмки в розмірі 254, 03грн., який залишився не виконаний відповідачем (а.с. 13).

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240 (в редакції, чинній на 2010р.) та п.5.1 Інструкції, страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. Не сплачені у строк страхові внески стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Пунктом 9.1 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, передбачено, що спори, які виникають з правовідносин за базовим Законом та цією Інструкцією, вирішуються органами Фонду та в судовому порядку.

З 01.01.2011р. набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464-УІ.

Згідно до ч.7 розділу УIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010р. № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Отже, до даних правовідносин щодо стягнення з відповідача простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків за 2010 рік слід застосовувати законодавство, яке діяло на момент виникнення такої заборгованості.

Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

В судове засідання відповідач не з'явився, доказів погашення заборгованості по сплаті страхових внесках за 2010р. в сумі 254, 03грн. суду не надав.

Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про те, що факт порушення відповідачем вимог діючого законодавства щодо несвоєчасної сплати страхових внесків доведений, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 41 71, 86, 94, 122, 128, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» про стягнення 254, 03грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Аметист» (49000, м.Дніпропетровськ, вул. Новоселівська, 42, ЄДРПОУ 34512657, МФО 305299, р/р26009050209093 КБ «Приватбанк») на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р25601231287001 в ПАТ «КБ «НАДРА», МФО 380764, код ЄДРПОУ 26050024, одержувач - Амур-нижньодніпровська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) суму недоїмки по сплаті страхових внесків за 2010 рік в розмірі 254, 03грн.(двісті п'ятдесят чотири гривні 03 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили у порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя С.О. Конєва


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація