Судове рішення #2795453

 

                                                                                                          Справа № 2- 2029\2008 рік

                                                                                                                     

ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ             УКРАЇНИ

 

04 липня 2008 року                      Орджонікідзевський районний суд м.Харькова у складі:

головуючого - судді Глібко О.В.,

при секретарі - Гарбуз О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської територіальної громади в особі Харківської міської ради, третя особа - ЖБК «Топаз» про визнання права власності на  спадкове майно за законом,

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

 

         Позивачка звернулася до суду із позовом до відповідачів, в якому просила постановити рішення яким визнати  за нею право власності в порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1  в м. Харкові після смерті матері - ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилалася на той факт,  що дана квартира кооперативна, була зареєстрована на її матір, та при житті нею не було отримано правовстановлюючий документ, що і стало причиною звернення до суду.

        Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про дату і час судового засідання були повідомлені належним чином і своєчасно, про причини неявки суд не повідомили. Суд, за згодою позивачки, та при наявності доказів в матеріалах цивільної справи ухвалює заочне рішення.

        Третя особа - ЖБК «Топаз» в судове засідання не з'явилися , про дату і час судового засідання були повідомлені належним чином і своєчасно, про причини неявки суд не повідомили.          

       Суд, вислухавши  позивачку, дослідивши матеріали цивільної справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню із наступних підстав. 

       Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, або той з подружжя, який його пережив та батьки.

      Судом встановлено, що  ІНФОРМАЦІЯ_1у у м. Харкові померла -ОСОБА_2.  Після її смерті  відкрилася спадщина, яка складається із квартири АДРЕСА_1  . Дана квартира є 2 кімнатною, житловою площею 25,7 кв. м., загальною площею 44,6 кв.м., розташована на 6-му поверсі 12-ти поверхового будинку.  Квартира належала спадкодавиці - члену житлового  кооперативу “Топаз” - ОСОБА_2.  Згідно довідки ЖБК “Топаз”  від 05.02.2008 року №47 перший пайовий внесок у сумі 4101 грн. 33 був внесений у листопаді 1973 року, повна вартість квартири - 9825 грн.  42 коп. виплачена в березні 1989 року (а.с. 16).

        Після смерті спадкодавиці, позивачка,  як  спадкоємці за законом  до нотаріальної контори із відповідними заявами про прийняття спадщини не зверталася , пояснила це тим, що не знала про необхідність  такого звернення. Судом встановлено, що інших спадкоємців не має. Даний факт підтверджено відповіддю 4-Ї харківської державної нотаріальної контори від 25.06.2008 №2-21\2641 згідно якої після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа не заводилася. З заявою про прийняття спадщини або відмовою від спадщини ніхто не звертався. Свідоцтво про право на спадщину ні за законом ні за заповітом нікому не видавалося.

       Також судом встановлено, що , фактично  - ОСОБА_1   проживала і проживає у вищевказаній  квартирі, користується речами, які належали матері, сплачує комунальні послуги. Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

       Вищевикладені факти знайшли своє підтвердження в судовому засіданні не лише в поясненні позивачки, але також підтверджені і письмовими доказами, а саме : довідкою ЖБК “Топаз” про виплату вартості квартири (а.с16); технічним паспортом на квартиру АДРЕСА_1 в м. Харкові (а.с.8-9); свідоцтвом про народження позивачки  (а.с. 13); довідкою про склад сім'ї, відповідно якої ОСОБА_1 зареєстрована в кв. АДРЕСА_1 з 1948 року і до теперішнього часу (а.с.17); довідкою 4-ї ХДНК, та  відповіддю із нотаріального архіву (а.с 29-30).

     Аналізуючи зібрані докази в їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і задовольняє позов.

       На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268, 1270 ЦК України,

 

ВИРІШИВ :

 

Позовні вимоги  ОСОБА_1 до Харківської територіальної громади в особі Харківської міської ради, третя особа - ЖБК «Топаз» про визнання права власності на  спадкове майно за законом - задовольнити

Визнати за  ОСОБА_1 право  власності  на  квартиру АДРЕСА_1 в м. Харкові, в порядку  спадкування за законом, після смерті  матері - ОСОБА_2, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10 денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

        Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

  

СУДДЯ :                                                          О.В.ГЛІБКО

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація