Справа № 407/274/13- к
1-кп/407/19/13
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2013 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області
в складі головуючого судді Ладиченко С.В.
при секретарі Шиловій О.В.
за участю прокурора Гаркавой М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Антрацит кримінальне провадження відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Антрацит Луганської області, українця громадянина України, з середньою освітою, судимого 11.06.2004 року Антрацитівським міськрайсудом за ст. 15, 185 ч. 3, 185 ч.3, 185 ч.5,186 ч.3, 309 ч. 1 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі, звільненому 29.07.2010р. із ВК -38 по відбуттю строку покарання, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.309 ч.2, 263 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В середині вересня 2012 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, ОСОБА_1, біля залізнодорожних шляхів, в районі центрального ринку м. Антрацит, знайшов газетний згорток, в якому знаходився пістолет «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1, оглянувши його, впевнився, що пістолет був перероблений на вогнепальну зброю, шляхом видалення с каналу ствола пістолета штатної деталі - заглушки ствола, та являється бойовим. У ОСОБА_1 виник злочинний намір на придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу. Забрав знайдений пістолет «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1, ОСОБА_1 став зберігати за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1, та носити його без передбаченого законом дозволу.
13 листопада 2012 року вранці, більш точного часу встановити не представилось можливим, ОСОБА_1 маючи при собі сумку, в якій знаходився пістолет «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1, який він зберігав та носив без передбаченого законом дозволу, проходив в районі кладовища м. Антрацит, де знайшов флакон із скла коричневого кольору, з етикеткою «Септол» з рідиною коричневого кольору, та шприц одноразового використання, градуйований на 23мл з рідиною коричневого кольору. Оглянувши шприц та флакон ОСОБА_1 впевнився, що в них знаходиться наркотичний засіб. У ОСОБА_1 виник злочинний намір на повторне незаконне придбання наркотичних засобів без мети збуту, для особистого вживання. ОСОБА_1 забрав найдені шприц та флакон із скла, з рідиною, які положив до сумки, яка була при ньому, та став незаконного зберігати. Після чого ОСОБА_1 близько о 13 годині, прийшов на вулицю Коммунальна м. Антрацита, в район магазину «Красная шапочка», де був зупинений працівниками міліцїї. Під час проведеного особистого догляду 13.11.2012 р. в період часу 13 год. 10 хвилин до 13 год. 30 хвилин, працівники міліції в присутності понятих, в сумці, яка знаходилась у ОСОБА_1 виявили та вилучили шприц одноразового використання, градуйований на 23 мл. з рідиною коричневого кольору, флакон із скла коричневого кольору, з етикеткою «Септол» з рідиною коричневого кольору, та пістолет «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1.
Згідно висновку балістичної експертизи № 728/1 від 19.11.2012р. пістолет, вилучений 13.11.2012 р. в ході особистого досмотра ОСОБА_1 в представленому вигляді (без заглушки канала ствола), є нестандартною вогнепальною зброєю. Цей пістолет, являється сигнальним (шумовим) пістолетом «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1, іноземного виробництва. Даний пістолет ( при наявності в каналі ствола штатної заглушки) призначений для подачі звукових сигналів з використанням 9-мм шумових пістолетних патронів. Пістолет виготовлений промисловим способом. На момент дослідження в каналі стола пістолета відсутня штатна заглушка ( відкручена). Відсутність заглушки в каналі ствола, а також конструктивні особливості каналу стволі патронника дозволяють проводити постріли з даного пістолета нештатними патронами : способом роздільного зарядження ( 9-мм шумовий пістолет + картечина діаметром 6,5мм), або саморобними патронами ( переспорядження картеччю 9-мм шумові патрони) а також 9-мм пістолетними патронами «несмертельної» травматичної дії, спорядженими еластичними снарядами. Пістолет до виробництва вистрелів способом роздільного зарядження (9-мм шумовий пістолет + картечина діаметром 6,5мм), або саморобними патронами ( переспорядження картеччю 9-мм шумові патрони) а також 9-мм пістолетними патронами «несмертельної» травматичної дії, спорядженими резиновими кулями, придатний.
Згідно висновку експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів № 2654/9 від 30.11.2012 року рідина в шприці та скляному флакону, містять особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено-ацетильований опій. Загальна маса ацетильованого опію, наганного на попереднє дослідження в перерахунку на суху речовину, становила 3,25грама ( 0,312 грама, 2,938грама).
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою винність у вчиненні кримінальних правопорушень визнав, у вчиненому кається, просить сурово не карати. Надав суду довідку медичної установи про те що пройшов курс лікування від наркозалежності.
На підставі ч.3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників процесу, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений та інші учасники правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позицій немає. При цьому розгляд провадження провадився відносно обвинуваченого в межах пред'явленого обвинувачення.
При встановлених обставинах, оцінюючи зібрані докази, суд вважає, що винуватість обвинуваченого у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень в судовому засіданні доведена повністю і зібраних доказів достатньо для визнання обвинуваченого винним.
Враховуючи викладене, вирішуючи питання про кваліфікацію дій обвинуваченого, суд вважає, що своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв незаконне носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, тобто кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 263 КК України, а також скоїв незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту, вчинене повторно, тобто кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст.309 КК України.
Призначаючи обвинуваченому покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу винного, обставини які впливають на відповідальність винного, обставини що пом'якшують та обтяжують покарання.
Відповідно до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 263 КК України відноситься до тяжких злочинів, а кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст.309 КК України тяжким не є, обвинувачений ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання, у скоєному кається, раніше був засуджений, добровільно пройшов курс лікування від наркозалежності.
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_1, згідно ст.66 КК України, суд визнає, щире каяття обвинуваченого.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, суд не вбачає.
Із врахуванням всіх обставин справи та особи обвинуваченого, суд вважає, що виправлення ОСОБА_1 можливе без його ізоляції від суспільства, з застосуванням ст.75 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 370, 374, 395 КПК України, суд,
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст.263 ч.1, 309 ч.2 КК України та призначити йому покарання:
- за ст.263 ч.1 КК України у вигляді у вигляді 3 років позбавлення волі;
- за ст.309 ч.2 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст.70 ч.1 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити ОСОБА_1 3(роки) 6 (шість) місяців позбавлення волі, а відповідно до ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 (один) рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов'язки: не виїзжати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити попередній - особисте зобов'язання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Луганської області витрати за проведення балістичної експертизи № 728\1 від 19.11.2012 р. в розмірі 245 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Луганської області витрати за проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 2654\9 від 30.11.2012 р. в розмірі 294 грн.
Речові докази по справі: шприц одноразового використання, градуйований на 23 мл. з рідиною коричневого кольору, флакон із скла коричневого кольору, з етикеткою «Септол» з рідиною коричневого кольору які знаходяться в Антрацитівському МВВС знищити; а пістолет «Zoraki mod. 914-S» № НОМЕР_1 який знаходиться в Антрацитівському МВВС передати в дозвільну систему УМВС України в Луганскій області.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області, протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Антрацитівський міськрайонний суд.
Суддя Антрацитівського
міськрайонного суду С. В. Ладиченко