Судове рішення #2792744
Справа №2-112/07

Справа №2-112/07

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

24 вересня 2007 року                                                                                              м.  Марганець

Марганецький міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого                                                                                Хомченко СІ.

при секретарі                                                                               Івановій О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Марганці справу за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 доОСОБА_1,ОСОБА_2 про визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщенням,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Директор ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3звернувся з позовною заявою до ОСОБА_1.,  ОСОБА_2. про визнання їх такими,  що втратили право користування жилим приміщенням,  вказуючи,  що ОСОБА_1 є наймачем квартириАДРЕСА_1В цій квартирі зареєстрована відповідачка та її син ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Відповідачі не проживають в цій квартирі з листопада 1998 року,  квартира знаходиться в антисанітарному стані,  розбиті вхідні двері,  вікна забиті дошками,  відсутні газові прибори,  сантехніка. Вважає,  що ОСОБА_1 та ОСОБА_2. не користуються житловим приміщенням понад шість місяців без поважної причини,  тому просить суд визнати їх такими,  що втратили право користування даним жилим приміщенням.

В судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягає.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила,  що у зазначеній квартирі проживала разом з батьком.  Батько зловживав спиртними напоями і коли вона народила дитину,  то покинула батька і пішла жити до брата,  оскільки в тих умовах життя з дитиною було неможливим.  Коли вІНФОРМАЦІЯ_3 році батько помер,  вона продовжувала проживати у брата,  однак ходила в квартиру АДРЕСА_1,  де була прописана -прибирала там,  ремонтувала вікна. Батько залишив там безлад,  грошей на ремонт у неї не було,  оскільки вона не працювала,  а перебувала з 2001 року по 2002 рік перебувала на обліку в міському центрі зайнятості. Потім,  до 2004 року отримувала соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям.  З 2004 року працювала в релігійній громаді,  однак коштів не вистачало на ремонт квартири. На даний час навчається в ІНФОРМАЦІЯ_4 В 2005 році зареєструвала шлюб,  з чоловіком назбирали грошей і вирішили зробити в її квартирі ремонт,  однак дізналися,  що у цій квартирі прописана ОСОБА_4. ,  яка зробила ремонт і проживає в квартирі. З даного приводу вона звернулася із заявою до прокурора міста.

Прокурор,  що приймав участь у справі з метою захисту інтересів неповнолітньої дитини ОСОБА_1.,  в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив,  що ОСОБА_1 не проживала у спірній квартирі з поважної причини,  оскільки була у скрутному матеріальному стані і не мала можливості зробити ремонт та одночасно забезпечити потреби дитини. За протестом прокурора скасовано рішення виконкомуНОМЕР_1від 24.01.2007 року «Про надання тимчасового житла ОСОБА_4 »

Суд вислухав сторони,  свідків,  вивчив матеріали справи.

Судом встановлені наступні факти та правовідносини.

Згідно довідкиІНФОРМАЦІЯ_1,  в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрована ОСОБА_1.,  її син ОСОБА_2. та ОСОБА_4.

Згідно довідки начальника МБТІ від 24.04.2007 року,  право власності на дану квартиру ні за ким не зареєстровано.

До 1998 року у зазначеній квартирі ОСОБА_1 проживала разом з батьком.

 

Батько зловживав алкогольними напоями,  що підтвердила в судовому засіданні свідок ОСОБА_5.,  в зв'язку з чим ОСОБА_1 з малолітньою дитиною переїхала жити до брата.

2000 році батько відповідачки помер і в спірній квартирі,  яка потребувала капітального ремонту,  ніхто не проживав.

Згідно довідки Марганецького міського центру зайнятості,  ОСОБА_1 була зареєстрована як шукаюча роботу і одержувала виплати по безробіттю з 15.10.2001 року по 3.05.2002 року і її доход з жовтня 200 року по жовтень 2002 року склав 418 грн.

Згідно довідки головного бухгалтера релігійної громади ІНФОРМАЦІЯ_5 ,  ОСОБА_1. працювала з 01.03.004 року по серпень 2004 року і отримувала щомісячно заробітну плату в сумі 95, 39 грн.,  а в серпні - 42, 3 грн.

В липні,  серпні та вересні 2004 року ОСОБА_1 отримувала щомісячно по 82, 22 грн. державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Оцінюючи зазначені докази,  суд вважає,  що твердженняОСОБА_1про те. що вона в звязку із скрутним матеріальним становищем не мала можливості відремонтувати квартиру,  відповідають дійсності,  оскільки на той час відповідачка проживала разом з малолітньою дитиною,  яку необхідно було годувати та одягати і отримані нею кошти не могли в повній мірі відповідати потребам дитини.

Згідно актуІНФОРМАЦІЯ_1від 27.02.2007 року квартираАДРЕСА_1 знаходиться в антисанітарному стані - розбиті вхідні двері,  вікна забиті дошками,  відсутні газові прибори,  сантехніка.

25.04.2007 рокуІНФОРМАЦІЯ_1складено акт про те,  що ОСОБА_1 та її син не проживають у зазначеній квартирі з 1998 року по даний час.

Дані акти дійсно відображають стан квартири і факт не проживання відповідачки там з 1998 року,  однак акти не підтверджують,  що ОСОБА_1 не проживала в квартирі без поважних причин,  а інших доказів на обґрунтування позовних вимог позивачем не надано.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 пояснила,  що періодично провідувала квартиру та прибирала там,  вставляла вікна.

Дані її пояснення не спростовано позивачем,  а навпаки,  підтверджено свідком ОСОБА_6 ,  яка в судовому засіданні пояснила,  що після смерті хазяїна в квартирі ніхто не проживав,  квартира була закрита,  там вибивали вікна,  викрадали труби. Потім бачила,  що вікна були вставлені. На даний час в квартирі зроблено ремонт.

Свідок ОСОБА_5. суду пояснила,  що батько відповідачки разом із своєю співмешканкою зловживав спиртними напоями,  довів квартиру до жахливого стану,  проживати в ній після його смерті було неможливо. Тривалий час вона не бачила,  щоб ОСОБА_1 там проживала,  однак на сьогоднішній день в квартирі зроблено ремонт. Ремонт зробила ОСОБА_4. ,  яку ОСОБА_1 пустила туди проживати.

ОСОБА_1 пояснила,  що дійсно,  вона дозволила ОСОБА_4 проживати в своїй квартирі тимчасово,  але пізніше дізналася,  що ОСОБА_4.  зареєструвалася в цій квартирі,  після чого вона звернулася зі скаргою до прокурора міста. Після того,  як за протестом прокурора ОСОБА_4 було знято з реєстрації в квартиріАДРЕСА_1,  вона з чоловіком повернули їй затрачені на ремонт кошти.

На даний час ОСОБА_1 з дитиною та чоловіком проживають у вищезазначеній квартирі. Заборгованості по комунальним та іншим платежам відповідач не має,  як пояснив в судовому засіданні представник позивача.

Таким чином,  судом встановлено,  що ОСОБА_1 дійсно більше 6 місяців не проживала у квартиріАДРЕСА_1,  однак з тієї причини,  що,  проживаючи з новонародженою дитиною не мала матеріальної можливості зробити там ремонт. Дана обставина знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і не спростована позивачем.

Відповідно до правил статей 71,  72 ЖК наймач або члени його сім"ї можуть бути визнані судом такими,  що втратили право користування жилим приміщенням,  зокрема,  якщо вони в ньому не проживають без поважних причин понад шість місяців.

У відповідності із  ст. 9 Житлового Кодексу України ніхто не може бути виселений із займаного приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку,  передбачених законом.

Законом не передбачено підстав,  за яких ОСОБА_1 та її неповнолітнього сина можна

 

позбавити права користування жилим приміщенням в квартирАДРЕСА_1  тому в задоволенні позовуІНФОРМАЦІЯ_1необхідно відмовити.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  57. 58,  59,  212,  215 ЦПК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

В задоволенні позову ІНФОРМАЦІЯ_1доОСОБА_1 таОСОБА_2 про визнання їх такими,  що втратили право користування жилим приміщенням поАДРЕСА_1відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація