Судове рішення #279182
Справа № 22-ц -5364\2006р

 

Справа № 22-ц -5364\2006р.                                                                                                                         Головуючий 1 інст. Донець О.В.

Категорія про звільнення від

Сплати аліменті                                                                                                                                                                  Доповідач Ларенок В.І.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2006 року судова колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Харківської області в складі:

головуючого    -    судці Міненкової Н.О.

суддів               -              Ларенка В.І., Гальянової І.Г.,

при секретарі   -..             Набока О.О.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні   в   м.   Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Київського районного суду м. Харкова від 28 серпня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати аліментів,

встановила:

У грудні 2005 року позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2. про звільнення від сплати аліментів на повнолітнього сина ОСОБА_3.

Позивач зазначав, що на підставі рішення Київського районного суду м.Харкова від 9.03.2004 року з нього стягуються аліменти на сина, який навчається в автомобільно-дорожном університеті на 3 курсі. Після винесення рішення позивач визнаний інвалідом 3 групи, не працює, розмір пенсії 285 грн.. В зв'язку з захворюванням він постійно придбає ліки. Необхідність сплачувати аліменти ставить його в скрутне матеріальне положення.

Відповідач позов не визнала, пояснивши, що вона також є інвалідом третьої групи, не працює, син навчається на стаціонарному відділенні, вона щорічно сплачує 1 800 грн. за навчання, вважає , що підстав для звільнення позивача від сплати аліментів немає.

Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 28 серпня 2006 року в позові відмовлено.

Приймаючи таке рішення суд першої інстанції виходив із того, що відповідачка також є інвалідом 3 групи, не працює, щорічно несе додаткові витрати на навчання в розмірі 1 800 грн., в зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги. Позивач не ставить питання про зменшення розміру аліментів, а просить звільнити його від їх сплати. Ст. 190,199 СК України передбачає вичерпний перелік підстав як звільнення від обов'язків по утриманню повнолітньої дитини, так і припинення права на отримання аліментів. Вимоги ОСОБА_1. не ґрунтуються на законі.

Не погоджуючись із таким рішенням районного суду, в апеляційної скарзі позивач ОСОБА_1. просить скасувати рішення та постановити нове рішення, задовольнити його позов. Наводить тіж доводи, що і в судовому засіданні суду першої інстанції.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення районного суду у відповідності до ст. 303 ЦПК України в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає що вона підлягає частковому задоволенню, а рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Київського районного суду м.Харкова від 9.03.2004 року з позивача ОСОБА_1. стягнуто аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, що продовжує навчання, в розмірі 1\4 частини всіх видів доходів, щомісячно. На момент розгляду справи позивач працював та мав заробітну плату у сумі 500 грн.

На теперішній час позивач не працює за станом здоров'я, є інвалідом З групи, отримає пенсію у розмірі 284 грн., йому необхідні ліки, а тому виплата аліментів у розмірі 1\4 частині доходів ставить його в скрутне матеріальне положення.

Згідно до ст. 199 Сімейного Кодексу України якщо син продовжує навчання і в зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

До зміни матеріального становища з позивача стягувалися аліменти в розмірі 1\4 частині доходів.

Однак у позивача змінилося матеріальне становище.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів. Однак районний суд ці обставині не врахував.

Судова колегія вважає , що позивач зобов'язаний утримувати сина , однак розмір аліментів на даний час підлягає зменшенню з 1\4 частині до 1\10 частині доходів.

Керуючись п.4 ч.1 ст.309, ст.316,319 ЦПК України, ст.ст. 182,199,200,201 Сімейного Кодексу України, судова колегія

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Київського районного суду м.Харкова від 28 серпня 2006 року скасувати.

Зменшити розмір аліментів з ОСОБА_1 стягнутих за рішенням Київського районного суду м.Харкова від 9.03.2004 року, на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 на період його навчання до 1\10 частини всіх відив доходів.

Рішення апеляційної інстанції набирає чинності негайно, однак може бути оскаржене в касаційному порядку на протязі двох місяців з дня його проголошення безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація