Справа № 22-а -3859/2006 p. " Головуючий у 1-й інстанції Пироженко О.В.
Категорія 28 Доповідач у 2 інстанції Поліщук М.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2006 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області в складі: головуючого - судді Антоненко В.І. суддів - Поліщука М.А., Тракало В.В.
при секретарі - Зозуля Н.С.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання ОСОБА_1про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали Васильківського міськрайонного суду від 12 травня 2006року по адміністративній справі за заявою заступника Васильківського міського голови ОСОБА_1про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Васильківського міськрайонного суду від
16 вересня 2004року по справі за скаргою виконавчого комітету Васильківської міської ради на постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду від 12 травня 2006року в задоволенні скарги заступника Васильківського міського голови ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Васильківського міськрайонного суду від 16 вересня 2004року відмовлено.
25 вересня 2006 року ОСОБА_1 подав заяву про апеляційне оскарження ухвали суду, апеляційну скаргу та звернувся із клопотанням про поновлення строку оскарження ухвали суду, посилаючись на те, що ухвала постановлена без його участі і про існування ухвали суду йому стало відомо 22 вересня 2006року.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду із слідуючих підстав.
Відповідно до ч.4,ч.6 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із матеріалів справи ухвала Васильківського міськрайонного суду від 12 травня 2006року була постановлена без виклику сторін. 17.05.2006року копія ухвали направлена виконавчому комітету Васильківської міської Ради, від імені якого була подана заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
При таких обставинах виконавчий комітет Васильківської міської Ради мав можливість подати апеляційну скаргу у строк, встановлений для подання заяви про
апеляційне оскарження ухвали суду," тобто в п'ятиденний строк з часу отримання копії ухвали.
Поскільки заява про апеляційне оскарження ОСОБА_1 подана 25.09.2006 року, а апеляційна скарга 2.10.2006року, тобто з пропуском без поважних причин строків, передбачених ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, то вона підлягає залишенню без розгляду.
Посилання ОСОБА_1 на те, що про існування ухвали він дізнався 22 вересня 2006року не можуть бути прийняті до уваги, поскільки відповідно до ч.З ст.167 КАСУ копія ухвали суду була направлена 17.05.2006року виконавчому комітету Васильківської міської Ради як стороні по справі.
Інших причин пропуску строку апелянтом не наведено.
Керуючись ст.ст.102,186 ч.б Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1на ухвалу Васильківського
міськрайонного суду від 12 травня 2006року по адміністративній справі за заявою ОСОБА_1про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Васильківського міськрайонного суду від 16 вересня 2004року по справі за скаргою виконавчого комітету Васильківської міської ради на постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження - залишити без розгляду.
І
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.