Судове рішення #278828
Справа №22-ц -2217-06

Справа №22-ц -2217-06                  Головуючий  у 1 інстанції   Яковенко B.C.

Категорія  44                                         Доповідач Оношко Г.М.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ 23    жовтня        2006    року  колегія  суддів    судової  палати в  цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі: головуючого Воробйової Н.С., суддів   Олійника В.І., ОношкоГ.М., при секретарі    Велицькому  О.О.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційними скаргами Державної податкової адміністрації в Київській області , ОСОБА_1, ОСОБА_2на рішення Іванівського районного суду від 28 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_3до ТОВ „Латріс" , ОСОБА_2, ОСОБА_1 , третя особа: Державна податкова адміністрація в Київській області , Державний реєстратор Іванівської районної державної адміністрації - про визнання недійсними установчих документів ТОВ „Лабріс" та за зустрічним позовом ОСОБА_2до ОСОБА_3про виключення   учасника  з товариства.

Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду , перевіривши матеріали справи та доводи   апеляційної скарги, колегія суддів, -

встановила:

У січні 2006 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до

ТОВ „Лабріс" , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання

недійсними установчих документів ТОВ Лабріс". В позові зазначав, що

23 січня 2006 року від податкової міліції йому стало відомо, що він є

засновником ТОВ „Лабріс" ,займається підприємницькою діяльністю з

порушенням вимог закону та спричинив державі збитки. Насправді

він ніколи не займався підприємницькою діяльністю, не створював ТОВ

„Лабріс", не був його директором, про існування товариства нічого не

знав і не мав наміру його створювати. У липні 2004 року на прохання

сусідки за винагороду 70 грн. надав їй свій паспорт та підписав в

нотаріальній конторі якісь документи, не знайомлячись з їх змістом. .

Просив визнати недійсними установчі документи ТОВ „Лабріс",

визнати недійсним свідоцтво про реєстрацію платника податку та

визнати   недійсними     первинні  документи                        фінансово-господарської

діяльності товариства.

У березні 2006 року ОСОБА_2 звернулася з зустрічним позовом до ОСОБА_3 про виключення учасника з товариства . Заперечуючи  проти   позову   ОСОБА_3,   зазначала       що   позов ОСОБА_3 порушує її права як учасника ТОВ, якій належить

50% статутного фонду , створеного нею та позивачем та зареєстрованого

в установленому порядку. . Позивач як учасник товариства, діє всупереч

статутним цілям товариства . Просила виключити позивача з числа

засновників я к учасника, який систематично не виконує або неналежним

чином    виконує                 обов'язки    ,    або    перешкоджає                       своїми   діями

досягненню цілей товариства та передати належну ОСОБА_3 частку в статутному фонді їй.

Рішенням Іванівського районного суду від 28 квітня 2006 року позов ОСОБА_3 задоволено частково.

Постановлено                скасувати       державну   реєстрацію       ТОВ    „Лабріс",

виключити товариство з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України з моменту набрання рішенням суду законної сили. В зустрічному позові  відмовлено.

В апеляційній скарзі Державна податкова адміністрація у Київській області ставить питання про скасування рішення суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог уманського О.О. з підстав порушення норм матеріального права, неповного з"ясування обставин , що мають значення для справи та хвалити нове рішення про повне задоволення позовних вимог ОСОБА_3

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду з підстав порушення норм процесуального права та передати справу на новий розгляд.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду, посилаючись на неповне з"ясування судом обставин , що мають значення для справи , неправильне застосування норм матеріального права та ухвалити нове рішення, яким в позові ОСОБА_3 відмовити, зустрічний позов задовольнити.

Перевіривши матеріали справи в порядку ст. 303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ДНІ в Київській області підлягає Частковому задоволенню , апеляційні скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2   задоволенню не підлягають з таких підстав .

Відмовляючи в позові ОСОБА_3 в частині визнання недійсними установчих документів ТОВ „Лабріс" суд виходив з того , що при реєстрації товариства не було допущено порушень, а тому , на думку суду , підстав для визнання установчих документів товариства недійсними немає. Проте з таким в висновком у суду погодитися не можна.

За правилами ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво -це самостійна , ініціативна, систематична , на власний ризик господарська діяльність , що здійснюється суб"єктами господарювання підприємцями /    з    метою    досягнення  економічних і    соціальних

результатів   та одержання прибутку.

За правилами ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття , зміну або припинення цивільних прав та обов"язків. Статтею 203 ЦК України встановлено , що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків , що обумовлені ним.

Згідно з вимогами ст. 234 ЦК України, недійсним є правочин, який вчинений без наміру створення правових наслідків , які обумовлюються цим правочином.

З матеріалів справи встановлено , що, 19 липня 2004 року Іванівською районною державною адміністрацією було зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю „Лабріс" за адресою Київська область , Іванівський район, село Дитятки, вул. Леніні № 1

Як вбачається з протоколу установчих зборів ТОВ „Лабріс" від 07 липня 2004 року товариство було створене ОСОБА_3 та ОСОБА_2., учасниками товариства було прийняте рішення затвердити статутний фонд та внески до нього, затверджено Статут ТОВ та прийнято рішення призначити директором ТОВ позивача ОСОБА_3 .

Рішенням установчих зборів учасників товариства ОСОБА_3

та ОСОБА_2 від 29 листопада 2004 року було постановлено

звільнити ОСОБА_3з посади директора та обрати на цю посаду

ОСОБА_4

Проте з матеріалів справи беззаперечно встановлено, що позивач

ОСОБА_3 участі в установчих зборах не приймав, про їх

проведення не знав, не мав наміру брати участь у створенні

суб"єкта                   господарської   діяльності   ТОВ   „Лабріс"       ,   займатися

підприємницькою   діяльністю,                          набувати   права   та   брати   на себе

обов'язки ,    що витікають    зі    створення господарського товариства та

зайняття    підприємницькою   діяльністю.    Внесок   до статутного    фонду:

товариства    ним не вносився, реєстраційні документи не оформлялися ,

Статут   товариства   був                         йому не відомий,                         підписаний     та

зареєстрований всупереч його волевиявленню та не відповідав його внутрішній волі. Наміру створювати правові наслідки , обумовлені цим правочином , позивач   не мав.

За таких обставин колегія суддів вважає, що товариство з обмеженою

відповідальністю „Лабріс" було створене та зареєстроване в державному

органі реєстрації на підставі неправдивих даних про учасників товариства,

з порушенням вимог ст. 42 , 57 Господарського кодексу України,

право чин - вчинявся без наміру створення для позивача правових наслідків      ,    отже    підприємницька діяльність здійснюється      цим товариством протиправно , установчий договір про створення і діяльність товариства є фіктивним правочином , без наміру створення правових наслідків , які ним обумовлені а тому установчі документи товариства : протокол загальних зборів засновників товариства з обмеженою відповідальністю „Лабріс" НОМЕР_1, НОМЕР_2, Статут товариства та свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість слід визнати недійсними з моменту їх  прийняття.

Оскільки висновки суду в частині відмови ОСОБА_3 в позові про визнання недійсними правовстановлюючих документів ТОВ „Лабріс" не відповідають обставинам справи , рішення суду в цій частині слід скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення зазначених позовних вимог.

Позовні вимоги в частині визнання недійсними первинних документів фінансово- господарської діяльності задоволенню не підлягають , оскільки позивачем не надано доказів про те , які саме первинні документи   та з я ких підстав   він просить визнати недійсними.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 щодо порушення судом норм процесуального права не заслуговують на увагу , оскільки порушень норм процесуального права , що потягли за собою неправильне вирішення справи , не встановлено. Посилання апелянта на те, що вона не була в установленому порядку повідомлена про час та місце розгляду справи спростовуються матеріалами справи , з яких вбачається , що відповідачка ОСОБА_1 відмовилася одержати повістку. / а.с. 90,122/

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_2 щодо порушення судом при розгляді зустрічного позову норм матеріального права безпідставні, оскільки порушень норм матеріального права , що призвели до неправильного вирішення справи, не встановлено.

Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду , викладених у рішенні.

Керуючись ст. ст. 309,   316 ЦПК України, колегія суддів ,-

вирішила:

Апеляційні скарги    ОСОБА_1та ОСОБА_2відхилити.

Апеляційну скаргу      Державної податкової   адміністрації  в Київській області   задовольнити частково . Рішення  Іванівського районного суду від 28 квітня  2006 року   в частині    відмови в задоволенні   позовних вимог  ОСОБА_3   про визнання недійсними   установчих документів  товариства „Лабріс"    скасувати та ухвалити в   цій частині нове рішення.

Визнати    недійсними                        протоколи    загальних зборів                               засновників

товариства з обмеженою відповідальністю „Лабріс" НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ; Статут товариства з обмеженою відповідальністю „Лабріс", зареєстрований Іванівською районною державною адміністрацією 19 липня 2004 року , реєстраційний номер 1 337 102 0000 000001; свідоцтво № 137 79660 про реєстрацію платника податку на додану вартість , видане 03 грудня 2004 року.

В іншій частині рішення   суду залишити без змін

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене    до Верховного Суду  України протягом двох місяців.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація