Судове рішення #2788092

                                                                                                     Головуючий у 1 інстанції - суддя  Могильницький М. С.

                                                                                                     Суддя-доповідач - Яманко В. Г.

 

                                                                                                       

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

3 вересня 2008 року                                                                                        справа № 22-а-8911/08

зал судового засідання № 2 приміщення суду за адресою:  м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26, 3 корпус

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді:                                 Яманко В. Г.

суддів:                                                       Малашкевича С. А.

                                                                   Горбенко К. П.

при секретарі судового  засідання

 Білоус К. І.

за участю представників від:

 

позивача  відповідача

ОСОБА_1. - особисто,  ОСОБА_2за дов.НОМЕР_1 від 27 травня 2008 року,  не з'явився, про судовий розгляд повідомлений належним чином

розглянувши у відкритому судовому 

засіданні апеляційну скаргу                ОСОБА_1 м. Макіївка,

                                                                   інтереси якого представляє ОСОБА_2

на ухвалу                                                 Донецького окружного адміністративного суду

від                                                              3 липня 2008 року

по адміністративній справі                  № 2-а-13323/08 (суддя Могильницький М. С.)

за позовом                                               ОСОБА_1 м. Макіївка

до                                                               Прокуратури Червоногвардійського району

                                                                   м. Макіївки  

про                                                             скасування постанов прокуратури про відмову в

                                                                   порушенні кримінальних справ, визнання цих  постанов

    бездоказовими та необґрунтованими, зобов'язання 

    прокуратури провести повне розслідування справи

ВСТАНОВИЛА:   

1 липня 2008 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов (арк. справи 2-6)ОСОБА_1 в інтересах якого діє за довіреністюНОМЕР_1 від 27 травня 2008 року (арк. справи 11) ОСОБА_2, до прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки  про:

1) скасування постанов прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки про відмову в порушенні кримінальних справ від 11 листопада 2006 року, 3 серпня 2007 року, 27 серпня 2007 року, 27 грудня 2007 року,

2) визнання вищевказаних постанов прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки Донецької області бездоказовими та необґрунтованими, так як не були враховані надані письмові докази про фіксування тілесних пошкоджень на тілі ОСОБА_1 згідно виданих довідок з Ізолятору тимчасового утримання м. Макіївки Донецької області від 26 лютого 2007 року та Слідчого ізолятору № 5 м. Донецька від 12 січня 2007 року,

3) зобов'язання прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки Донецької області провести повне розслідування справи з врахуванням наданих неспростовних письмових доказів в присутності захисника ОСОБА_2Донецький окружний адміністративний суд України ухвалою від 3 липня 2008 року по справі № 2-а-13323/08  (арк. справи 1) відмовив у відкритті провадження за вище наведеним позовом ОСОБА_1 на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на те, що постанови прокуратури про відмову у відкритті кримінальної справи оскаржуються в порядку встановленому кримінально-процесуальним кодексом України.

В апеляційній скарзі (арк. справи 16-19) позивач посилається на те, що позов був надісланий на підставі статей 2, 7, 17, 104 Кодексу адміністративного судочинства України  на бездіяльність працівників прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки, які прийняли постанови про відмову в порушенні кримінальної справи по факту застосування працівниками міліції до ОСОБА_1 засобів фізичного впливу. Скаржник вважає, що ухвала Донецьким окружним адміністративним судом про відмову в відкритті адміністративного провадження була постановлена з порушенням процесуального права та підлягає скасуванню. Також, скаржник в апеляційній скарзі висуває вимоги щодо зобов'язання прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки провести додаткову перевірку по факту нанесення тілесних пошкоджень ОСОБА_1

Колегія суддів апеляційного суду заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги встановила наступне.

Як вбачається з позовної заяви предметом спору визначені постанови прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки про відмову у відкритті кримінальної справи відносно співробітників міліції від 11 листопада 2006 року (арк. справи 43), від 3 серпня 2007 року (арк. справи 44-45), від 27 серпня 2007 року (арк. справи 46-50), від 27 грудня 2007 року (арк. справи 51-54), а не бездіяльність прокуратури, як зазначив представник позивача в апеляційній скарзі.

Статтею 236 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що скарга на дії прокурора при проведенні ним досудового слідства або окремих слідчих дій у справі подається вищестоящому прокуророві, який її розв'язує в порядку і в строки, що передбачені статтями 234 і 235 цього Кодексу. Дії прокурора можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Згідно статті 2361 Кримінально-процесуального кодексу України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.

Відповідно до статті 2362 Кримінально-процесуального кодексу України скарга на постанову прокурора, слідчого, органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи розглядається суддею одноособово не пізніше десяти днів з дня її надходження до суду. Суддя витребує матеріали, на підставі яких було відмовлено в порушенні справи, знайомитися з ними і повідомляє прокурора та особу, яка подала скаргу, про час її розгляду. В разі необхідності суддя заслуховує пояснення особи, яка подала скаргу. При розгляді скарги ведеться протокол судового засідання. Розглянувши скаргу, суддя залежно від того, чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги статті 99 цього Кодексу, приймає одне з таких рішень: 1) скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки; 2) залишає скаргу без задоволення. На постанову судді прокурором, особою, яка подала скаргу, протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду. Копія постанови судді надсилається особі, яка винесла постанову, що була оскаржена, прокуророві та особі, яка подавала скаргу.

Таким чином, Кримінально-процесуальним кодексом України врегульований порядок розгляду місцевими загальними судами скарг на постанови прокурорів про відмову у відкритті кримінальної справи.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства. Тому, за правилами адміністративного судочинства, адміністративні суди не розглядають позови на постанови прокурорів про відмову в порушенні кримінальної справи та дії прокурорів при проведенні ними перевірки для вирішення питання про порушення кримінальної справи, оскільки як зазначено в вище приведених статтях 236, 2361, 2362  Кримінально-процесуального кодексу України це є частиною кримінального процесу та має особливий порядок оскарження.

Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що  суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, колегія суддів апеляційного суду дійшла до висновку, що Донецьким окружним адміністративним судом ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 була постановлена правильно з дотриманням норм процесуального права та виходячи з вимог заявлених позивачем.

Керуючись статтями 17, 24, 109, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:    

Апеляційну скаргуОСОБА_1 м. Макіївка на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 3 липня 2008 року по адміністративній справі № 2-а-13323/08 залишити без задоволення.

Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 3 липня 2008 року по адміністративній справі № 2-а-13323/08 про відмову у відкритті провадження за позовомОСОБА_1 м. Макіївка до прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки про: 1) скасування постанов прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки про відмову в порушенні кримінальних справ від 11 листопада 2006 року, 3 серпня 2007 року, 27 серпня 2007 року, 27 грудня 2007 року, 2) визнання вищевказаних постанов прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки Донецької області бездоказовими та необґрунтованими, так як не були враховані надані письмові докази про фіксування тілесних пошкоджень на тілі ОСОБА_1 згідно виданих довідок з Ізолятору тимчасового утримання м. Макіївки Донецької області від 26 лютого 2007 року та Слідчого ізолятору № 5 м. Донецька від 12 січня 2007 року, 3) зобов'язання прокуратури Червоногвардійського району м. Макіївки Донецької області провести повне розслідування справи з врахуванням наданих неспростовних письмових доказів в присутності захисника ОСОБА_2  -  залишити без змін.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України відкласти з дня закінчення судового розгляду справи на строк п'ять днів складання постанови у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини ухвали складені та підписані колегією суддів у нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 3 вересня 2008 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі.

 

Ухвала складена у повному обсязі та підписана колегією суддів 4 вересня 2008 року.

Головуючий:                                                                                                             В.Г.Яманко

Судді:                                                                                                                         С.А.Малашкевич

                                                                                                                                    К.П.Горбенко

 

 

З оригіналом згідно:

Суддя                            В.Г.Яманко

 

 

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація