Справа № 2-о/673/11/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2013 р.
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Дворніка О.С.
народних засідателів Івасишиної Л.В. та Куржій Л.В.
при секретарі Хоменко Л.М.
з участю прокурора Ковальчук Н.В.
заявників ОСОБА_1 та ОСОБА_2
представника заінтересованої особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з участю служби у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації, Вовковинецької загальноосвітньої школи – інтернат І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради та відділу державної реєстрації актів цивільного стану Деражнянського районного управління юстиції у Хмельницькій області, як заінтересованих осіб про усиновлення дитини,-
В С Т А Н О В И В :
В січні 2013 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду із заявою про усиновлення неповнолітньої ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, посилаючись на те, що з 2012 року вони перебувають в зареєстрованому шлюбі, дітей не мають, однак прагнуть створити родину, в якій буде дитина. Оскільки мати ОСОБА_5 - ОСОБА_6 позбавлена батьківських прав, а запис про батька при реєстрації народження дитини вчинено відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України, на підставі розпорядження Старосинявської районної державної адміністрації від 31 січня 2012 року мамолітній ОСОБА_5 надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Дитина перебуває на повному державному утриманні у Вовковинецькій загальноосвітній школі – інтернаті І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради. Заявники стверджують, що у них є всі необхідні умови для належного виховання та утримання дитини, вони є матеріально забезпеченими і за станом їхнього здоров’я можуть бути усиновлювачами. Крім того, вони просять при задоволенні їхніх вимог вирішити питання про зміну прізвища, імені та по-батькові дитини, вказавши їх її батьками, та змінити прізвище „Тітула” на прізвище „Зілецька ”, ім’я „Олександра” на ім’я „Анастасія ”, по-батькові „Сергіївна” на „Олексіївна ” та місцем народження дитини вказати м. Красилів Хмельницької області і датою її народження вказати 15 травня 2005 року.
В судовому засіданні заявники підтримали заяву.
Представники - служби у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації та Вовковинецької загальноосвітньої школи – інтернат І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради вважають вимоги заявників обґрунтованими, не заперечуючи проти їх задоволення.
Представник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Деражнянського районного управління юстиції Хмельницької області в судове засідання не з»явилася, проте подала до суду письмову заяву, в якій просить розгляд справи проводити у її відсутності, не заперечуючи проти задоволенні заяви.
Заслухавши пояснення заявників, представників заінтересованих осіб, висновок прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про охорону дитинства» усиновлення допускається виключно в інтересах дитини України відповідно до закону. Усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземними громадянами провадиться, якщо були вичерпані всі можливості щодо передачі під опіку, піклування, на усиновлення чи виховання в сім»ї громадян України.
Відповідно до ст. ст. 3, 4, 5, 7 Сімейного кодексу України, кожна особа має право на проживання в сім»ї. Сім»я створюється, в тому числі, і на підставі усиновлення. Держава створює пріоритет сімейного виховання дитини. Дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов»язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. 21 Конвенції про права дитини держави - учасниці, які визнають і/чи дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися у першочерговому порядку і вони забезпечують, щоб у випадку усиновлення дитини в іншій країні застосовувалися такі самі гарантії і норми, які застосовуються щодо усиновлення в середині країни.
Із матеріалів справи вбачається, що неповнолітня ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, народилася в с. Залісся Старосинявського району Хмельницької області. Батьками її записані ОСОБА_7 і ОСОБА_6. Однак відомості про батька дитини у свідоцтві про її народження внесені за вказівкою матері, відповідно до ст. 135 ч. 1 Сімейного кодексу України.
Відповідно до рішення Старосинявського районного суду Хмельницької області від 7 серпня 2012 року ОСОБА_6 позбавлено батьківських прав.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 219 Сімейного кодексу України, усиновлення дитини проводиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав.
Судом встановлено, що розпорядженням Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області №21/2012-р від 31 січня 2012 року, малолітній ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Дитина перебуває на повному державному утриманні у Вовковинецькій загальноосвітній школі інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт.
Як вбачається із висновків служби у справах дітей Красилівської райдержадміністрації, заявники ОСОБА_1 і ОСОБА_2 з 24 квітня 2012 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Волочиського районного управління юстиції у Хмельницькій області, актовий запис №31,мають належне матеріальне забезпечення, побутові умови та стан здоров’я для того, щоб бути усиновлювачами. Висновками, складеними органами опіки і піклування, підтверджується можливість та доцільність усиновлення заявниками неповнолітньої ОСОБА_5, як такого, що відповідає інтересам дитини.
Згідно статті 207 Сімейного кодексу України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що усиновлення заявниками малолітньої ОСОБА_5 є доцільним, не суперечить вимогам закону та відповідає інтересам дитини, тому заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про її усиновлення підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву задоволити.
Оголосити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, українку, громадянку України, проживаючих у ІНФОРМАЦІЯ_5 - усиновлювачами малолітньої ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України.
Зобов’язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Деражнянського районного управління юстиції у Хмельницькій області вилучити з актового запису № 4 від 01 травня 2005 року про народження ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про її батька ОСОБА_7 та матір ОСОБА_6, а її батьком записати ОСОБА_1, матір»ю ОСОБА_2 та внести в даний актовий запис зміни прізвища з "Тітула" на "Зілецька", ім’я з «Олександра» – на «Анастасія», по-батькові з „Сергіївна” на «Олексіївна, місцем її народження вказати м. Красилів Хмельницької області, дату народження дитини з «01 квітня 2005 року» змінити на «15 травня 2005 року».
Видати нове свідоцтво про народження дитини з врахуванням вказаних змін.
Усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду.
Дане рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення – протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя:
ОСОБА_8