№ 2-3474/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2007 року м. Новомосковськ
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Соколянської О.М. ,
при секретарі Пошта Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи Новомосковська товарна біржа про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому зазначив, що 31 січня 2003 року в Новомосковській товарній біржі було зареєстровано договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1. Згідно договору ОСОБА_1придбав у ОСОБА_2 квартиру. В зв'язку з тим, що договір купівлі-продажу який нотаріально не посвідчений є недійсним, позивач вимушений був звернутися до суду.
Позивач в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, просить визнати договори дійсними та визнати за ним право власності на зазначене нерухоме майно.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність, та вказав, що позовні вимоги позивача визнає в повному обсязі(а.с. 18, 19).
Представник Новомосковської товарної біржі в судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи у його відсутність (а.с. 17).
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 205 ЦК України угоди можуть здійснюватись в усній або письмовій формі. Усно можуть здійснюватись угоди, які повністю виконуються сторонами у момент їх здійснення, за винятком угод, які підлягають нотаріальному посвідченню або державній реєстрації. Відповідно до ст. ст. 216, 220 ЦК України угода, невідповідна вимогам закону є нікчемною.
Проте, не дивлячись на недотримання встановленої законом нотаріальної форми посвідчення угоди, її умови фактично були виконані, угода фактично відбулася, внаслідок чого наступили правові наслідки.
Відповідно до вимог ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо всіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін відхилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір за дійсний. В цьому випадку подальше нотаріальне посвідчення договору не потрібне.
ОСОБА_2. за договорами купівлі продажу від 31.01.2003 року продала квартири АДРЕСА_1 позивачеві. Дана угода ними була оформлена в Новомосковській товарній біржі, що не оспорюється відповідачем і підтверджується договором (а.с. 7).
Відповідачка передала ОСОБА_1. у власність квартиру, якою він користується з 2003 року. Суперечки по укладеним договором купівлі-продажу квартири від 31.01.2003 року між ними не було.
Відповідно до CT.CT.328, 334 ЦК України право власності набувається на підставах, не заборонених законом, зокрема із правочинів. Право власності у набувателя майна за договором виникає з моменту передавання майна. Право власності на майно за договором, якій підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувателя з моменту такого посвідчення або з моменту вступу у закону силу рішення суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально дійсним.
Тому, враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе визнати договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 від 31.01.2003 року та визнати право власності на зазначену квартиру за ОСОБА_1..
Керуючись ст. 10, 60, 88 ЦПК України, ст. ст. 220, 328, 334, 1261 ЦК України, суд,
вирішив:
Визнати договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 31.01.2003 року Новомосковською товарною біржею дійсними.
Визнати право власності на квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськраионного суду, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після надання заяви про апеляційне оскарження.