Судове рішення #278475
2-29/13540-2006А

     


СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД

Ухвала

Іменем України


23 листопада 2006 року  


Справа № 2-29/13540-2006А

                    

                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Маслової З.Д.,

суддів                                                                      Лисенко В.А.,

                                                                                          Заплави Л.М.,


секретар судового засідання                                        Долгова М.В.

за участю представників сторін:

позивача :Аркатова В.В., дов. б/н від12.11.06

відповідачів: Порфирова О.Є., дов. №  59/02-29 від 16.01.06- Виконавчий комітет Євпаторійської міської Ради;

Порфирова О. Є., довіреність №  59/02-29   від 16.01.06,  Євпаторійська міська рада

Управління житлово-комунального господарства Євпаторійської міської Ради -не з'явився,

представник третьої особи  Управління державної екологічної інспекції Західно-Кримського регіону  - не з'явився,


розглянувши апеляційну скаргу Виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя  Башилашвілі О.І.) від 21.09.2006 у справі № 2-29/13540-2006А

за позовом           Житлово-будівельного кооперативу "Содружество" (вул. Фрунзе, 29а, місто Євпаторія,97400)  

до Виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради (пр. Леніна, 2, місто Євпаторія,97400)

Євпаторійської міської ради (вул. Леніна, 2, місто Євпаторія,97400)

Управління житлово-комунального господарства Євпаторійської міської Ради (вул. А.Ахматової, 21, місто Євпаторія, Автономна Республіка Крим,97400)  

3-тя особа:  Управління державної екологічної інспекції Західно-Кримського регіону  (вул. Лінейна, 6, місто Євпаторія,97400)

про визнання права на знесення зелених насаджень та стягнення


                                                            ВСТАНОВИВ:

          Житлово-будівельний кооператив „Содружество" звернувся з позовом до виконавчого комітету Євпаторійської міської ради, Євпаторійської міської ради, Управлінню міського господарства, 3-тя особа - Управління державної екологічної інспекції Західно-Кримського регіону  про визнання за ним права на знесення зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці площею 400 кв.м. у місті Євпаторія, вул.Фрунзе, 29 а, стягнення з позивача на користь Євпаторійської міської ради компенсації за знесення зелених насаджень в сумі 4607 грн. 20 коп. та про надання позивачу після сплати Євпаторійській міській раді  4607 грн. 20 коп. дозволу на знесення зелених насаджень.

                    Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.09.2006 у справі № 2-29/13540-2006А задоволено позов.

                    За Житлово-будівельним кооперативом "Содружество" визнано право на знесення зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці площею 400 кв.м. у місті  Євпаторія, вул. Фрунзе, 29 а., та стягнуто 4607,20 грн.

          Не погодившись з вказаною постановою суду, виконавчий комітет Євпаторійської міської Ради звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати прийняте у справі рішення, як постановлено  з порушенням норм чинного законодавства.

Представник виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради та   Євпаторійської міської ради підтримав вимоги викладені в апеляційній скарзі.

          Представники позивача вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

          Представники Управління житлово-комунального господарства Євпаторійської міської Ради, Управління державної екологічної інспекції Західно-Кримського регіону  - не з'явилися   в судове засідання , судова колегія вважає можливим розглянути апеляційну скаргу у відсутність представників учасників процесу за матеріалами справи, так як відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших  осіб,  які беруть участь у справі,  належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду,  не перешкоджає  судовому  розгляду справи.

          Розглянувши апеляційну скаргу по справі в порядку статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія вважає її не підлягаючою задоволенню з наступних підстав.

          Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до Євпаторійської міської ради із заявою про надання в оренду земельної ділянки на 49 років з метою будівництва чотирьохквартирного житлового будинку.

Євпаторійською міською радою 04.10.2002 було прийнято  рішення „Про дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки ЖБК „Содружество” для будівництва та обслуговування житлового будинку”, згідно якого кооперативу було дозволено складання проекту відведення земельної ділянки за адресою: вул. Фрунзе, 29а площею 399,5 кв. м. для будівництва і обслуговування житлового будинку (аркуш справи 17).

Кооператив виконав всі передбачені законом заходи, спрямовані на укладення договору оренди землі - отримав всі необхідні узгодження в органах місцевого самоврядування і місцевих органах державної влади, проектні матеріали пройшли державну землевпорядну експертизу і т.п.          

Проект відведення був направлений до Євпаторійської міської ради на затвердження.

26.11.2003 року Євпаторійська міська рада прийняла рішення №24-16/103 „Про надання в оренду на 49 років земельної ділянки ЖБК „Содружество” для будівництва і обслуговування житлового будинку”, відповідно до чого  08.11.2004 року між позивачем та Євпаторійською міською радою був укладений договір оренди земельної ділянки кад. №0110900000:01:028:0018, площею 400 кв.м., розташованої у м. Євпаторія, вул. Фрунзе, 29-а. (аркуш справи 9-12, 18)

Після укладення договору оренди земельної ділянки кооператив розробив і узгодив проектну документацію, 06 квітня 2006 року в органах державного архітектурно-будівельного контролю отримав дозвіл на будівництво будинку.

Однак, при складанні і зборі землевпорядної документації по відведенню земельної ділянки був складений Акт обстеження зелених насаджень (дерев, чагарників, газонів, парків, лісопарків, насаджень санітарно-захисних зон), які підлягають знесенню або пересадці у зв'язку із забудовою і впорядкуванням земельної площі на території вул. Фрунзе, 29 а, що заважає, позивачеві скористатися своїми правами на будівництво .

При комісійному обстеженні земельної ділянки було встановлено, що одночасно підлягає знесенню  19 шт. дерев, 13 шт. чагарників, 25 м.п. живої огорожі та  , які залишаються на місці на час будівництва, передаються на збереження кооперативу.

Крім того, комісією встановлено стягнути з кооперативу 4607 грн. 20 коп. відновної вартості зелених насаджень.

На підставі того,  що  на  місці будівництва залишаються 11 шт. дерев, 6 кущів позивач звернувся до Управління міського господарства та до виконавчого комітету за дозволом (ордером) на знесення зелених насаджень. Проте, до теперішнього часу не отримана відповідь від органу місцевого самоврядування, що дає підстави вважати бездіяльність з боку Виконавчого комітету Євпаторійської міської ради та, відповідно, порушення прав позивача, так як   кооператив має всі необхідні документи (землевпорядна документація, акт обстеження зелених насаджень), які надають йому право на знесення зелених насаджень відповідно до закону.

Згідно з  Законом України „Про благоустрій населених пунктів" утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.

Відповідно до статті 22 Закону, проектування, будівництво та реконструкція об'єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі генерального плану населеного пункту, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій та проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів (кварталів), планів червоних ліній з урахуванням природно - кліматичних умов і містобудівних особливостей населеного пункту, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.

Згідно зі статтею 28 Закону, охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за  рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників.

Постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах"  №1045 від 01.08.2006, передбачено, що видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера.

Пункт 4 вище вказаної Постанови, передбачає, що підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи про видалення зелених насаджень.

Крім того, відповідно до пункту 7 статті 28 Закону України „Про благоустрій населених пунктів", правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Відповідно до  пункту 4.6 Правил №70 від 29.07.1994, знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників може здійснюватися лише в разі наявності спеціального дозволу (ордеру). Ордер видається на підставі акту обстеження зелених насаджень, узгодженого з місцевими органами Мінприроди України та на підставі рішення місцевого органу державної виконавчої влади.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позивач здійснив всі необхідні та законодавчо визначені заходи з метою знесення дерев та чагарників, що розташовані на земельній ділянці, яка надана йому в оренду для будівництва. Так, позивач у встановленому законом порядку отримав в оренду земельну ділянку для будівництва житлового будинку, був складений акт обстеження зелених насаджень, яким встановлено перелік чагарників, дерев, які підлягають знесенню з виплатою відповідної компенсації. Крім того, позивач звернувся до органів місцевого самоврядування із заявою про отримання ордеру та прийняття рішення про це. Проте, органом місцевого самоврядування   рішення в установленому законом порядку,  прийнято не було.

Згідно статті 33 Закону України „Про місцеве самоврядування” здійснення контролю за дотриманням земельного і природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель відноситься до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Також до повноважень виконавчих органів відноситься здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією по землеустрою.

Землевпорядною документацією   по   відведенню   кооперативу земельної   ділянки передбачено знесення дерев на    відповідній    території, але до    теперішнього    часу ані виконавчий   комітет Євпаторійської міської ради, ані інші виконавчі органи   ради  ордер на знесення дерев кооперативу не видають, що перешкоджає господарській діяльності кооперативу та призвело  до порушення прав кооперативу.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позивач отримав право на знесення зелених насаджень відповідно до Акту обстеження зелених насаджень (дерев, чагарників, газонів, парків, лісопарків, насаджень санітарно-захисних зон), які підлягають знесенню або пересадці у зв'язку із забудовою і впорядкуванням земельної площі на території вул. Фрунзе, 29а та правомірно стягнув суму 4607,20 грн.   на користь  Євпаторійської міської ради компенсації за знесення зелених насаджень в сумі 4607,20 грн.  дозволу на знесення зелених насаджень, так як відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З урахуванням викладеного, судова колегія вважає, що постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням вимог чинного законодавства, підстави для її скасування відсутні.

                    Керуючись статтями 24, 195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 (частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


                                                            УХВАЛИВ:

          1. Апеляційну  скаргу виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради залишити без задоволення.

                    2. Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим  від 21.09.2006 у справі № 2-29/13540-2006А залишити без задоволення.          

          Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в  місячний термін.


Головуючий суддя                                        З.Д. Маслова

Судді                                                                      В.А. Лисенко

                                                                      Л.М. Заплава


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація