Судове рішення #2782826
Справа № 2-675/2008

 

 

Справа № 2-675/2008

 

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н Я

 

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 

20 серпня 2008 року                   Шаргородський районний суд Вінницької області

 

в складі:     головуючого              судді  Трофімчука М.Ю.

                   при секретарі                         Рошак К.В.

 

             розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Лозівської сільської ради, Шаргородського району, Вінницької області про продовження строку для прийняття спадщини,

 

в с т а н о в и в:    

 

          05.08.2008 року ОСОБА_1. звернувся до суду з вказаною позовною заявою, в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його бабуся ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2помер його дід ОСОБА_3 , які по день смерті проживали в АДРЕСА_1. Його дід з бабусею все життя працювали в колгоспі. При розпаюванні земель його бабусі і дідові була виділена земельна ділянка в розмірі 2,09 га, кожному  без визначення цієї частки в натурі. Крім того в с. Лозова розташований будинок, який оформлений на бабусю, а земельна ділянка біля будинку приватизована і оформлена на діда. Після смерті діда і бабки їх майно успадкувала його мати ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 і  спадкоємцем її майна став він.

Він звернувся в Шаргородську державну нотаріальну контору з заявою про  оформлення спадщини, але йому було відмовлено через пропуск терміну для прийняття спадщини, встановленого ст. 1270 ЦК України.

          Причиною пропуску терміну звернення в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини стало те, що він через тяжку втрату рідних, неправильно зрозумів роз'яснення  щодо оформлення спадщини та переплутав термін «до шести місяців» з терміном  «після шести місяців».

        Просить винести рішення, яким визначити йому  додатковий строк для подання  заяви про прийняття спадщини  після смерті його матері ОСОБА_4- шість місяців.

          В попередньому судовому засіданні  позивач ОСОБА_1. підтримав свої вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві.

          Представник відповідача Лозівської сільської ради  Шаргородського району, Вінницької області, сільський голова Сиворінський В.О. в попередньому судовому засіданні заперечень проти позову не подав, не заперечує, щоб рішення було ухвалене в попередньому судовому засіданні.

          Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

          Суд встановив факт, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабка ОСОБА_1. ОСОБА_2.ІНФОРМАЦІЯ_2помер дід  позивача ОСОБА_1. - ОСОБА_3., (а.с.6,7). Мати позивача ОСОБА_1. - ОСОБА_4. є спадкоємицею по заповіту майна ОСОБА_3 . та ОСОБА_2.(а.с.17,18). ІНФОРМАЦІЯ_3померла мати позивача (а.с.5). Спадкоємцем майна якої по закону є ОСОБА_1 ., який всупереч вимогам ст. 1270 ЦК України, не подав  вчасно  у державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини через тяжку втрату, неправильно зрозумів роз'яснення  щодо оформлення спадщини та переплутав термін «до шести місяців» з терміном  «після шести місяців».

          Даному факту відповідають спадкові правовідносини, які регулюються ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, відповідно до яких спадщина відкривається   внаслідок смерті особи.  Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для  подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Оскільки судом встановлено, що строк для прийняття спадщини  позивачем ОСОБА_1 . пропущено з поважних причин, тому є підстави для визначення додаткового строку для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1220, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

 

в и р і ш и в:

 

          Позов задовольнити.

          Визнати строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4пропущеним з поважних причин.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителю  АДРЕСА_2 додатковий строк для подачі ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4- шість місяців, починаючи з часу набрання рішенням суду законної сили.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

          Рішення набирає законної сили через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація