Судове рішення #2782816
Справа № 2-605/2008 р

   Справа № 2-605/2008 р

 

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

 

01 серпня  2008 року              Шаргородський районний суд Вінницької області

 

в складі:           головуючого           судді Трофімчука М.Ю.

                          при секретарі                    Рошак К.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  справу за позовом  ОСОБА_1до ОСОБА_2 , Джуринської сільської ради Шаргородського району про визнання дійсним договору купівлі-продажу майна  та визнання права власності на майно,     

в с т а н о в и в:

                      

         14.07.2008 року ОСОБА_1. звернувся в суд з даним позовом, зазначивши, що  за простим письмовим договором від 20 грудня 2007 року, відповідач ОСОБА_2. продав йому не житлові будівлі складу кочегарки та складу для вугілля (нежилі приміщення), всього загальною площею 111 м.кв., які знаходяться в АДРЕСА_1 і належали відповідачу на підставі договору про відпуск (передачу) третьою особою - Джуринським ССТ відповідачу під розбору приміщення кочегарки та вугільного складу за оплату, вкладених в обидва приміщення, будівельних матеріалів вартістю 1000 грн. що підтверджується договором від 12.02.2003 р. та квитанціями до прибуткових касових ордерів від 13.02.2003 року на суму 1000 грн. та від 30.04.2004 року на суму 300 грн., копії яких додаються.

За викладених обставин та відповідно до ст.11, 202, 626, 655 ЦК України, дані правовідносини носять цивільно-правовий характер і мають договірні відносини у формі простого письмового договору купівлі-продажу. Отже за умов, коли одна сторона передає майно (товар) у власність другій стороні, а друга сторона приймає майно (товар) і сплачує за цього певну  грошову суму, такі відносини є договірними, або правочином.

Відповідно до чинного законодавства, а саме ст.209, 210, 657 ЦК України, договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Договір купівлі-продажу від 20.12.2007 року укладений письмово, але не посвідчений нотаріально  з вини відповідача.

За вказаних вище обставин він з відповідачем - продавцем домовились про всі істотні умови договору, що підтверджено самим, підписаним  сторонами  договором та актом прийому - передачі майна від 20.12.2007 року р. З його сторони відбулося повне виконання умов договору, але відповідач пасивно ставиться  - ухиляється від нотаріального  посвідчення договору.

Право власності на вказане майно не було зареєстровано в державному реєстрі, а тому право власності відповідача на нього  припинено з моменту укладання акту прийому-передачі, тобто, 20.12.2007 р. (ст.347 ЦК України). З метою вирішення питання про утримання і використання зазначених віще приміщень, він звернувся до Джуринської сільської ради з питанням виділення йому земельної ділянки для утримання і використання приміщень. В усній формі в сільській раді йому повідомили  про невизнання сільською радою права власності за ним вказаних приміщень, для утримання і використання, яких він просить  виділення землі. Тобто, за відсутністю  належно оформлених договорів, сільською радою не визнається його право на вказані вище приміщення.

Просить  визнати дійсним договір від 20.01.2007 року купівлі-продажу нерухомого майна - не житлових будівель (приміщень) складу кочегарки та складу для вугілля, всього загальною площею 111 м. кв., які знаходяться в АДРЕСА_1, вартістю 7500 грн.  Визнати за ним право приватної власності на нерухоме майно -  не житлові будівлі (приміщення) складу  кочегарки та складу для вугілля, всього загальною площею 111 м. кв., які знаходяться в АДРЕСА_1, вартістю 7500 грн.

         В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав свої позовні  вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві і просив визнати дійсним договір від 20.01.2007 року купівлі-продажу нерухомого майна - не житлових будівель (приміщень) складу кочегарки площею 84 м.кв. та складу для вугілля площею 27 м. кв., всього загальною площею 111 м. кв., які знаходяться в АДРЕСА_1, вартістю 7500 грн. і визнати за ним право приватної власності на вказані приміщення.

         Відповідач  ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, але подав суду заяву в якій вказав, що позов визнає повністю, просить розглянути справу у його відсутності.

Представник відповідача Джуринської  сільської ради та представник третьої особи  Джуринського ССТ в судове засідання не з'явилися  але подали суду заяви в яких вказали, що позов визнають повністю, просять розглянути справу у їх відсутності.

         Вирішуючи спір суд встановив факт  заключення договору  купівлі- продажу  нерухомого майна, відповідно до якого  20.12.2007 року  ОСОБА_2. продав ОСОБА_1. не житлові будівлі складу кочегарки та складу для вугілля, всього загальною площею 127,6 м.кв., які знаходяться в АДРЕСА_1. Заключення договору також підтверджується актом прийому-передачі.

         Зазначені обставини  в судовому засіданні підтверджені поясненнями позивача, представниками відповідача та третьої особи, договором від 20.12.2007(а.с.6), актом прийому передачі(а.с.7).

         Даному факту відповідають правовідносини, які регулюють набуття права власності.

         В силу ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку ( квартири), іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

         Відповідно до ч. 3 ст. 334 ЦК України  право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

         Якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається (ч.2 ст.220 ЦК України).                    

         Таким чином право ОСОБА_1. на набуття права власності на викуплене нерухоме майно,  через ухилення відповідача від нотаріального  посвідчення  угоди, порушено і підлягає судовому захисту.                      

         Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 214-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 220 ч.2, 334 ч.3; 657 ЦК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

         Позов задоволнити повністю. 

         Визнати договір купівлі -продажу,  укладений між  ОСОБА_2 та ОСОБА_1від 20.01.2007 року  на нерухоме майно - не житлові будівлі (приміщення) складу кочегарки площею 84 м.кв. та складу для вугілля площею 27 м. кв., всього загальною площею 111 м. кв., які знаходяться в АДРЕСА_1, вартістю 7500 грн. 

         Визнати право  приватної власності за ОСОБА_1на не житлові будівлі (приміщення) складу кочегарки площею 84 м.кв. та складу для вугілля площею 27 м. кв., всього загальною площею 111 м. кв., які знаходяться в АДРЕСА_1, вартістю 7500 грн.

         Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

         Рішення набирає законної сили через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

 

СУДДЯ : 

 

                       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація