2/754/692/13
Справа № 2603/15320/12
РІШЕННЯ
Іменем України
04.02.2013 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Таран Н.Г.
при секретарі судового засідання: Величко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого ІНФОРМАЦІЯ_3 року у них народився син ОСОБА_3. Син знаходиться на утриманні та виховується позивачкою одноособово. Батько дитини, відповідач по справі ухиляється від утримання дитини, добровільно матеріальну допомогу надає не регулярно. Враховуючи викладене просила суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти в розмірі ? частини від усіх видів заробітку відповідача щомісячно на утримання сина до досягнення дитиною повноліття з моменту звернення до суду.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з вищенаведених підстав.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково. Суду пояснив, що бажає сплачувати аліменти в розмірі 500 гривень щомісячно -в ? частці від офіційного заробітку в розмірі 2000 грн., але не від усіх видів свого заробітку.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.
Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони по справі, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини (а.с.3).
Дитина проживає разом з позивачкою та знаходяться на її утриманні, батько дитини, відповідач по справі, на даний час утримання дитині надає нерегулярно.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що позивачка проживає разом з дитиною, одноособово займається її вихованням, відповідач є працездатним, працює, отримує дохід, проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини не заперечує, лише заперечує щодо розміру стягуваних з нього аліментів.
Отже, на підставі викладеного, керуючись ст.7 Сімейного кодексу України відповідно до якого -регулювання сімейних відносин має здійснюватись з максимально можливим урахуванням інтересів дитини на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства, суд дійшов обґрунтованого висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення аліментів на утримання сина в розмірі ? частки від усіх видів заробітку відповідача починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до повноліття дитини підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судовий збір пов'язаний з розглядом даної справи підлягає стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 184, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 174, 209, 213-215, 294, 296, 367 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 в розмірі ? частки від усіх видів його доходів (заробітку), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 20 листопада 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 214,60 грн.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів -у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду міста Києва через Деснянський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: Н.Г.Таран