Судове рішення #2781121

Категорія - 25

Справа № 2-3920\07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2007 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого - судді Пивоварової Ю.О.,

при секретарі Яковченко А.О.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Пролетарської районної ради про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно. В обгрунтування своїх позовних вимог вказала, що згідно угоди про надання земельної ділянки у безстрокове користування від 10.03.58 року її чоловіком було збудовано житловий будинок за адресою: м. Донецьк, вул. Воронезька, 2. Рішенням виконкому Пролетарської районної ради № 562\5 від 17.08.07 року житловий будинок з господарськими прибудовами прийнято в експлуатацію. 05.07.04 року ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді домобудівлі за вказаною адресою. Нотаріусом йому було відмовлено у прийнятті спадщини у зв»язку з тим, що право власності на вказаний будинок не було оформлено у встановленому законом порядку. Вважає, що вона фактично прийняла спадщину т.я. постійно проживає у будинку, здійснює догляд за ним, проводить там ремонт, оплачує комунальні послуги, документи на будинок знаходяться у неї. Іншими спадкоємцями по справі є її діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не претендує на вказану спадщину. Просила визнати за нею право власності на вказаний будинок.

У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_5 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача - виконкому Пролетарської районної ради у судове засідання не з»явився, надавши до суду заяви з проханням розглядати справу у їх відсутність, не заперечували проти визнання права власності на будинок.

Представник третьої особи - Третьої Донецької Державної нотаріальної контори- у судове засідання не з"явився, надавши до суду заяву з проханням розглядати справу у їх відсутність.

Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні заявили про відмову від прийняття спадщини у вигляді будинку за адресою: м. Донецьк, вул. Воронізька, 2 на користь матері.

Суд, з»ясувавши позиції позивача та відповідача, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Згідно угоди про надання земельної ділянки у безстрокове користування від 10.03.58 року (а.с.13-15) ОСОБА_6 було надано у користування земельну ділянку за адресою: м. Донецьк, вул. Воронезька, 2, під забудову індивідуального житлового будинку.

Рішенням виконкому Пролетарської районної ради № 562\5 від 17.08.07 року житловий будинок з господарськими прибудовами за вказаною адресою прийнято в експлуатацію (а.с. 12).

 

ОСОБА_6 помер 05.07.04 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.11), після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку за адресою: м. Донецьк, вул. Воронезька, 2, яку фактично прийняла його дружина ОСОБА_5, яка зареєстрована та мешкала за вказаною адресою на момент смерті спадкодавця та до теперішнього часу, що підтверджується копією паспорту позивача (а.с.9), та не оспорювали сторони у судовому засіданні.

Спадкоємці за законом - доньки померлого (а.с.7-8)- ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк не звертались, фактично спадщину не прийняли, надала до суду заяву, згідно якої відмовились від прийняття спадщини у вигляді вказаного домоволодіння на користь ОСОБА_5 Інших спадкоємців немає.

Згідно ст. 1268 Цивільного Кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК, він не заявив про відмову від неї.

Враховуючи, що ОСОБА_5 фактично проживала на момент смерті спадкодавця у спірному будинку, про відмову від спадщини не заявила, спадкоємці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні відмовились від прийняття спадщини, тому суд вважає, що за позивачем можливо визнати право власності на житловий будинок з побутовими та господарськими прибудовами за адресою: м. Донецьк, вул.. Воронезька, 2.

На підставі викладеного, ст. 1268, 1270 Цивільного Кодексу України, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до виконкому Пролетарської районної ради м. Донецька про визнання права власності на спадкове майно задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину, яка відкрилась після смерті її чоловіка ОСОБА_6, у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: м. Донецьк, вул. Воронезька, 2, яке складається із житлового будинку, загальною площею 45 кв.м., житловою площею 26 кв.м. літ. А-1, прибудови літ. а, веранди літ. аі, погребу літ. а2, ґанку літ. аЗ, літньої кухні літ. Б, прибудови до літної кухні літ. б, сараю літ. Д, теплиці літ. Е, гаражу літ. Ж, сараю літ. З, сараю літ. К, навісу літ. Л, сараю літ. Н, убиральні літ. П, огородження № 1-4, тротуару.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

Рішення віддруковано суддею у нарадчій кімнаті.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація