Судове рішення #27805455

Справа № 0107/9572/2012

Провадження по справі 3/0107/2619/2012


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"09" листопада 2012 р.

Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого суддіАфендікові С.М.,

при секретаріАстанькович О.О.,

за участю представника митниціБессараба С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі справу про порушення митних правил, що надійшла з Кримської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки Казахстану ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Карл-Маркс-Штадт, Німеччини, не працюючої, НОМЕР_1, виданий 18.05.05 MINISTRY OF JUSTICE OF THE REPUBLIK OF KAZAKHSTAN, яка проживає за адресою: Казахстан, АДРЕСА_1,

- за статтею 471 Митного кодексу України, -


В С Т А Н О В И В :


19 вересня 2012 року, о 15 годині 50 хвилин, на території ВАТ «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» здійснювався митний контроль ручної поклажі і багажу пасажирів, що слідували авіарейсом № 165 «Москва - Сімферополь». Громадянка Казахстану ОСОБА_5, що слідувала вказаним авіарейсом, самостійно обрала формою митного контролю проходження через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор» і митну декларацію не заповнювала, задекларувавши (шляхом вчинення дій - обрання спрощеного порядку проходження митного контролю) відсутність у неї товарів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких встановлено заборони або обмеження.

Після проходження інформаційних стендів з митною інформацією та перетину ОСОБА_5 білої лінії, що позначає закінчення «зеленого коридору», у неї було виявлено 15 553 доларів США, що знаходились в її ручній поклажі, без ознак приховування.

Тобто, під час проходження митного контролю ОСОБА_5 заявила шляхом обрання спрощеного порядку проходження митного контролю про наявність у неї готівки в еквіваленті 10 000 євро, або 13 053 доларів США. Вказана валюта була пропущена через митний кордон України, у відповідності з вимогами Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ № 148.

Решта валюта, у кількості 2 500 доларів США, яку ОСОБА_5 мала заявити письмово в митній декларації з наданням документів, що підтверджують зняття з рахунків банків (фінансових установ), була вилучена протоколом про порушення митних правил.

До судового засідання ОСОБА_5 з'явилася провину у скоєнні правопорушення не визнала, не заперечуючи факту провезення нею грошових коштів та пояснила, що не задекларувала грошові кошти через нечітке вираження зон митного контролю та відсутністю працівників митниці у яких можна було б запитати про декларування коштів.

Заслухавши думку представника митниці, який підтримав подання та вважав, що у діях правопорушниці наявні ознаки порушення митних правил, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність у діях ОСОБА_5 складу порушення митних правил за ст. 471 МК України.

Відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ № 148, фізична особа має право ввозити в Україну готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро без письмового декларування митному органу; фізична особа має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі; фізична особа вивозить за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків (фінансових установ), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Відповідно до ст. 366 ч. 2 Митного кодексу України, канал, позначений символами зеленого кольору «зелений коридор», призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України № 137, «зелений» коридор призначений для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких не встановлено заборон або обмежень.

Таким чином, вищевказаними діями ОСОБА_5 скоїла правопорушення, передбачене статтею 471 Митного кодексу України, тобто порушення встановленого відповідно до Митного кодексу порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

Вина особи, стосовно якої розглядається справа, у вчиненні порушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України підтверджується наявними у справі доказами.

При накладенні адміністративного стягнення ОСОБА_5 враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, майновий стан та обставини що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушниці є скоєння правопорушення вперше.

Однак, враховуючи обставини правопорушення та санкцію статті 471 МК України, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності та піддати його адміністративному стягненню за даною статтею у вигляді штрафу на користь держави з конфіскацією предметів правопорушення, а саме 2500 доларів США, згідно квитанції до прибуткового ордеру № 198 від 20.09.2012 року (а.с. 10).

Грошові кошти у розмірі 1700 грн, надані ОСОБА_5 у рахунок забезпечення штрафу, за квитанцією № 2 від 19.09.2012 року, що знаходяться на зберіганні у Кримській митниці: код отримувача 35814509, банк отримувача КРД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Сімферополь, вул. Набережна, 32, код банку отримувача 324021 слід перерахувати на користь держави за рахунок накладеного штрафу (а.с. 12).

Реквізити для перерахування коштів: код бюджетної класифікації доходів Держбюджету 21081100; ЕГРПОУ ДК м. Сімферополь 34740405, МФО 824026, рр 31112106700002 ГУ ДК в АР Крим «Штрафи за адміністративними та кримінальними справами та по реалізації конфіскованого майна».

На підставі ст. 471 МК України, керуючись ст.ст. 526 - 528 МК України, ст.ст. 283 - 285, 294 КУпАП України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:


Громадянку Казахстану ОСОБА_5 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України та притягнути її до адміністративної відповідальності за даною статтею у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1 700 грн з конфіскацією 2500 доларів США, згідно квитанції до прибуткового ордеру № 198 від 20.09.2012 року.

Грошові кошти у розмірі 1700 грн, надані ОСОБА_5 у рахунок забезпечення штрафу, за квитанцією № 3 від 19.09.2012 року, що знаходяться на зберіганні у Кримській митниці: код отримувача 35814509, банк отримувача КРД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Сімферополь, вул. Набережна, 32, код банку отримувача 324021 - перерахувати на користь держави за рахунок накладеного штрафу.

Реквізити для перерахування коштів: код бюджетної класифікації доходів Держбюджету 21081100; ЕГРПОУ ДК м. Сімферополь 34740405, МФО 824026, рр 31112106700002 ГУ ДК в АР Крим «Штрафи за адміністративними та кримінальними справами та по реалізації конфіскованого майна».


Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація