Судове рішення #2779889
Справа № 2-232/07 p

Справа № 2-232/07 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

19 жовтня 2007 року                                                           Демидівський районний суд

Рівненської області В складі:

головуючого судді А.С. Лободзінського при секретарі О.О.Вінічук

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Глибокодолинської сільської ради Демидівського району Рівненської області про продовження строку для прийнятгя спадщини та визнати права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1.3вернувся до суду з позовною заявою,  в якій просить визначити йому додатковий строк,  достатній для подання заяви в Демидівську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на спадкове майно.

В обгрунтування позовних вимог позивач вказав,  що його батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Внаслідок смерті батька по місцю його проживання в с Глибока Долина відкрилась спадщина. Він,  як спадкоємець померлого за законом,  звернувся до Демидівської районної державної нотаріальної контори з метою подання заяви про прийняття спадщини,  яка залишилась після смерті батька. Однак,  в нотаріальному органі йому відмовили,  мотивуючи тим,  що він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини,  який розпочався з ІНФОРМАЦІЯ_1 і закінчився 28 грудня 2006 року. Крім цього,  у нього відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно,  а саме житловий будинок та земельний пай. Ним було пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини,  але причини строку були поважними,  а саме,  він проживає за межами населенного пункту,  де проживав батько,  а також йому необхідно було узгодити питання прийняття спадщини з рідними. На даний час він є фактичним власником спадкового майна батька,  яке складається з приватного будинку,  що знаходиться за юридичною адресоюАДРЕСА_1,  а також із земельного паю. Спір між спадкоємцями щодо спадкового майна відсутній,  його сестра та мати відмовились від своєї частки у спадковому майні. У відповідності із сі. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин,  суд може визначити йому додатковий термін,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Під час розгляду справи в суді позивач позовні вимоги зменшив і просить суд лише визначити йому додатковий строк,  достатній для подання заяви в Демидівську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 з тих же підстав.

Представник відповідача - сільський голова Глибокодолинської сільської ради - Шелест П.В. позовні вимоги визнав,  суду пояснив,  що позивач дійсно не зміг звернутись в Демидівську нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право на спадщину у встановлений законом шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця з поважних причин,  a саме де через те,  що він проживає за межами населенного пункту,  де проживав батько. На даний час він є фактичним власником спадкового майна батька ОСОБА_2,  доглядає будинок,  обробляє земельну ділянку.

Представник третьої особи,  яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету ;спору Демидівська державна нотаріальна контора в судове засідання не з"явився,  однак попередньо звернувся до суду з проханням розглянути справу  без його  участі,    і повідомив,  що заперечень

 

відносно  встановлення додаткового строку для прийняття спадщини позивачу  ОСОБА_1. не має.

Заслухавши пояснення позивача,  представника відповідача,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає до задоволення з наступних підстав. Відповідно до ч.4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення для задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до с т. 1 5 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення,  невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу,  який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

З матеріалів справи вбачається,  що ОСОБА_1.3вертався до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,  яка відкрилася після смерті його батька ,  однак у зверненні йому було відмовлено,  через пропуск встановленого законом строку- (а.с. 5,  8).

Відповідно до ч.3  ст.  1272 ЦК України за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Проживання за межами населенного пункту,  де проживав батько суд визнає поважною причиною пропуску позивачем ОСОБА_1. шестимісячного строку для прийняття спадщини і рахує за необхідне визначити йому додатковий строк,  достатній для подання заяви про прийнятгя спадщини.

На підставі наведеного,  керуючись  ст.  1272 ЦК України,   ст.   ст.  10,  60,  212,  213,  214,  215 ЦПК України,  -

 

РІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до Глибокодолинської сільської ради Демидівського району Рівненської області про продовження строку для прийняття спадщини -задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк,  достатній для подання ним в Демидівську районну державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 який   помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  терміном два місяці.

Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд з поданням в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження,  з наступним поданням в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Рішення може бути також оскаржене і без подачі заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили в разі неподання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк по закінченні цього строку. В разі подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк,  а в подальшому неподання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили по закінченні десятиденного строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація