Справа № 2305/1915/12
2/694/85/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
(заочне)
01.02.2013 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді Кащук А.М.
при секретарі Матвієнко А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородка цивільну справу за позовом Звенигородського підприємства теплових мереж до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за теплову енергію,
встановив:
представник позивача ОСОБА_2 просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь Звенигородського підприємства теплових мереж, заборгованість в сумі 4168,67 грн. по сплаті за теплову енергію за період з 01.10.2010 р. по 01.10.2012 р. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що нарахування проводиться по площі, або лічильника згідно діючих тарифів. З 01.09.2008 року відповідно до рішення міської ради № -31-1 / 5 від 20.08.2008 року розмір щомісячної плати становить 2.88 гривні за 1 квадратний метр протягом року, або 253,96 грн. за 1 Гкал. протягом опалювального сезону, або 5,76 гривні за один квадратний метр протягом опалювального сезону. З 01.12.2010 року відповідно до рішення міської ради № 430 від 25.11.2010 року розмір щомісячної плати становить 3,13 гривні за 1 квадратний метр протягом року, або 342, 77 грн. за 1 Гкал. протягом опалювального сезону, або 6,26 гривні за 1 квадратний метр протягом опалювального сезону. Відповідачка була неодноразово попереджена про суму боргу, необхідність його негайного погашення. На попередження ОСОБА_1 не зреагувала чим порушила умови ст..ст.12,20,21 «Правил надання послуг з централізованого опалення населенню, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630 та п.3(5) ст..20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги « № 1875-4 від 24.05.2004 року ,та ст..25 (п.6) Закону України «Про теплопостачання» № 2633 від 02.06.2005 року, який введений в дію з 06.07.2005 року. Відповідачка має заборгованість перед позивачем по оплаті за теплову енергію 4168,67 грн., тому представник позивача просить стягнути з відповідачки даний борг за теплову енергію та витрати за сплату судового збору в сумі 214,60 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує повністю та не заперечує проти заочного розгляду справи .
Відповідачка ОСОБА_1 яка в установленому законом порядку була повідомлена про час і місце розгляду справи, про що в матеріалах справи є письмове підтвердження, в судове засідання не з`явилась, не повідомивши суд про причину своєї неявки, клопотання про розгляд справи у її відсутність до суду не надходило.
Відповідно до абз.5 ч.5 ст.74 ЦПК України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд вирішив розглянути справу у відсутність відповідача та провести заочний розгляд справи, позивач не заперечує проти заочного розгляду справи.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до відомостей адресно-довідкового підрозділу ГУДМС, УДМС України в Черкаській області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована з 10.04.2007 року за адресою АДРЕСА_2.
Згідно інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно №105802 від 23.01.2013 року, ОСОБА_1 є власником трикімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Позивачем у повній відповідності з вимогами діючого законодавства України надавались відповідачу послуги по постачанню централізованого опалення, за адресою: : АДРЕСА_1., але відповідач виконує свої зобов'язання по оплаті наданих послуг не в повному обсязі, у зв'язку з чим за період з 01 жовтня 2010 року по 1 жовтня 2012 року утворилася заборгованість, яка складає 4168,67грн., що підтверджується розрахунком по особовому рахунку№ 1665 (а.с. 4).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
З'ясовано, що шляхом відкриття особового рахунку НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1, між сторонами склались фактичні договірні відносини, згідно яких підприємство зобов'язалось надавати послуги з централізованого опалення, а відповідач своєчасно їх оплачувати.
Відповідно п. 29 Правил, споживач має право на несплату вартості послуг лише в разі їх ненадання виконавцем або припинення надання у встановленому порядку за письмовою заявою споживача.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Порушення зобов'язання, відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Судом встановлено, що позивач виконував свій обов'язок по наданню послуг, такі послуги позивачем надавались, відповідач ними користувався, а тому виходячи із положень ст. 162 ЖК України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відповідач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги. Відмови від надання послуг, або нарікання на якість послуг від відповідача до позивача не надходило.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини 3 статті 20 цього Закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до п. 18 Правил, плата за надані послуги вноситься щомісячно.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 ЖК України, наймачі (власники) квартир зобов'язані своєчасно, не пізніше за 10 число наступного місяця вносити плату за комунальні послуги, до числа яких входять послуги з централізованого опалення.
З урахуванням викладено, суд знаходить позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за надані послуги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Звенигородського підприємства теплових мереж 214,60 грн. судового збору за розгляд справи в суді.
На підставі ст. ст. 526, 530 ЦК України,ст.ст. 67,68,162 ЖК України, Правил надання послуг з централізованого опалення населенню, постачання холодної води і водовідведення, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання» та керуючись ст. 10, 11, 60, 61, 208, 209, 212-215, 218, 224-229 ЦПК України, суд, -
вирішив:
позов Звенигородського підприємства теплових мереж до ОСОБА_1 про стягнення боргу за теплову енергію - задоволити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Звенигородського підприємства теплових мереж заборгованість за теплопостачання за період з 01.10.2010 року по 01.10.2012 року в сумі 4168,67 грн. та витрати за сплату судвого збору понесені позивачем в сумі 214,60 грн.
Копію рішення суду у відповідності до вимог ст. 227 ЦПК України не пізніше п'яти днів з дня проголошення направити відповідачу.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подано скаргу до Черкаського апеляційного суду на протязі 10 діб з дня оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя