Судове рішення #27755037

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


07 лютого 2013 року№ 812/1366/13-а


Суддя Луганського окружного адміністративного суду Мазур Ю.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову Фінансового управління Краснолуцької міської ради до Державної фінансової інспекції в Луганській області про визнання вимоги незаконною та скасування вимоги,-


ВСТАНОВИВ:


06 лютого 2013 року Фінансове управління Краснолуцької міської ради (далі - позивач) звернулось з позовом до Державної фінансової інспекції в Луганській області (далі - відповідач) в якому просить:

- визнати п. 2 вимоги про усунення виявлених порушень від 27.09.2012 року за № 12-08-14-14/9755 незаконною оскільки виконання цього пункту покладено на неналежну особу;

- скасувати п. 2 вимоги про усунення виявлених порушень від 27.09.2012 року за № 12-08-14-14/9755 як незаконну;

- судові витрати покласти на відповідача - Державну фінансову інспекцію в Луганській області.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, вважаю за необхідне залишити його без руху з наступних підстав.

Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суддя звертає увагу позивача на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» (із змінами і доповненнями) № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі -Закон № 3674-VI).

Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI, ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:

- майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат

- немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, що позивачем заявлені позовні вимоги майнового характеру за які він мав сплати судовій збір у розмірі 2294,00. На підтвердження сплати судового збору позивачем надано оригінал квитанції №31141005 від 14 грудня 2012 року на суму 40,00 грн. та копія платіжного доручення №50 від 31 січня 2013 року на суму 2106,00 грн.

Суддя звертає увагу позивача на те, що у Інформаційному Листі Державної судової адміністрації України від 10.11.2011 р. №12-6621/11 чітко визначено, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Оригінал такої квитанції додається до всіх позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, інших судових документів, що направляються до судової інстанції.

Таким чином, на підставі вищевикладеного суддя дійшов висновку, що при поданні Фінансовим управлінням Краснолуцької міської ради адміністративного позову не надано до суду документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру у повному обсязі (2294,00 грн. - 44,00 грн. = 2250,00 грн.).

Згідно зі ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Адміністративний позов Фінансового управління Краснолуцької міської ради - залишити без руху.

Запропонувати позивачу у п'ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом:

- надання суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі установленому чинним законодавством України.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачених п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.


СуддяЮ.Ю. Мазур


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація