Справа № 22- 4821 Головуючий в 1 інстанції Павленко Л.Н.
Категорія 38 Доповідач Бондаренко Л.І.
УХВАЛА
Іменем України
2007р. серпня 14 дня. Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Пономарьової О.М.
судців Бондаренко Л.І., Бабенко П.М. при секретарі Артамоновій С. О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Київського районного суду м. Донецька від 30 листопада 2006р.
за позовом Органа опіки та піклування Київської районної у м. Донецьку ради до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів.
Заслухавши доповідача, пояснення представника Органа опіки та піклування Київської районної у м. Донецьку ради, ОСОБА_2, перевіривши матеріали справи, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до апеляційного суду із апеляційною скаргою на рішення Київського районного суду м. Донецька від 30 листопада 2006р., яким позов Органа опіки та піклування Київської районної у м. Донецьку ради до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів задоволений.
ОСОБА_1 позбавлений батьківських прав у відношенні неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Стягнуто з ОСОБА_1, 1970 року народження, який відбуває покарання в Донецькій ВК -124 УГДУ ВИН в Донецькій області, аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження на утримання дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, починаючи з 16.10.2006р. та до досягнення ним повноліття, щомісячно
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду з ухваленням справедливого рішення без порушення прав людини і порушення прав сина ОСОБА_3.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, рішення - без зміни.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_3.
Відповідач тривалий час не займається вихованням своєї дитини, не цікавиться його долею, не утримує матеріально. ОСОБА_1 відповідно до вироку Київського районного суду м. Донецька засуджений 08.12.2003р. до 8 років позбавлення волі, відбуває покарання. Раніше був засуджений Київським районним судом м. Донецька позбавлення волі.
Висновок суду про те, що в діях відповідача ОСОБА_1 є винна поведінка, яка виразилась у тривалому та злісному ухиленні від виконання обов'язків батька по вихованню та утриманню дитини відповідає обставинам по справі.
Доводи у скарзі про те, що суд не з"ясував усі обставини по справі, рішення не відповідає закону, не є обґрунтованими.
Судом встановлено, що відповідач протягом тривалого часу понад 6 місяців не займаються вихованням та матеріальним утриманням свого сина, ухиляються від виконання батьківських обов'язків, відбуваючи покарання не проявляє до дитини батьківської уваги та турботи. Перебуваючи в місці позбавлення волі, як стверджує бабуся неповнолітньої дитини та представник органу опіки та піклування, відповідач не цікавиться своїм сином, не підтримує ніякі стосунки.
Згідно ч.1, 2 ст. 164 СК України однією з підстав для позбавлення батьківських прав батьків або одного з них є відхилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
У відповідності з сімейним законодавством батько, якій позбавлений батьківських прав, має право на звернення до суду з позовом про надання йому права на побачання з дитиною або поновлення батьківських прав.
Відповідно з п. 2 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обв"язку щодо утримання дітей. Одночасно з позбавленням батьківських суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Суд правильно визначив розмір аліментів на утримання дитини.
Рішення суду відповідає нормам матеріального, процесуального права, підстав для скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 3ОЗ-308, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
У ХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Донецька від 30 листопада 2006р. залишити без зміни.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням апеляційного