Справа № 2-289-07
Рішення
іменем України
7 вересня 2007 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Войтюка Л.М.,
при секретарі Мелюх О.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в місті Любомлі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
встановив:
У Любомльський районний суд з позовною заявою звернулась ОСОБА_1 яка просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини 30 гривень на дитину щомісячно до її повноліття.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що перебувала з відповідачем у шлюбі, від якого мають одну неповнолітню дитину сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, він потребує матеріальної" допомоги, так як її заробітки є незначні, відповідач не виконує свого батьківського обов'язку по утриманню дитини.
2
На даний час відповідач постійного місця роботи немає, але постійно підробдяє в приватних осіб, має нерегулярний мінливий дохід, тому вона просить суд стягнути аліменти з відповідача у твердій грошовій сумі.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала.
Відповідач проти задоволення позову не заперечує.
Дослідженням доказів по справі суд встановив наступне.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебувають у шлюбі від даного шлюбу мають одну дитину : малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач не виконує встановлених законодавством обов'язків по утриманню дитини, що стверджено поясненням сторін.
Згідно з ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.1 ст. 184 , якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Таким чином, по справі встановлено, що не зважаючи на вимоги законодавства, відповідач не приймає участі в утриманні дітей. ОСОБА_2 має мінливий, нерегулярний дохід, а тому вимоги позивачки є обґрунтованими.
Згідно з п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Згідно зі ст.88 ЦПК України судові витрати у формі судового збору слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 130, 174, 213 - 215 ЦПК на підставі ст.ст. 180, 181, 182, 184 СК України суд,
вирішив: Позов задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1, на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 30 (тридцять ) гривень на дитину щомісячно, починаючи з 20 серпня 2007 року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та 7 (сім) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення про стягнення місячного розміру аліментів в сумі ЗО ( тридцять) гривень на дитину допустити до негайного виконання.
3
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов"язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд повністю або частково.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.