Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
копія/Справа № 689/74/13- к
1-кп/689/4/13
У Х В А Л А
про закриття кримінального провадження
14 січня 2013 року Ярмолинецький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Соловйова А.В.
при секретарі Цмикайло Т.В.,
за участю прокурора Яковенко О.В., потерпілого ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали кримінального провадження №12012240280000024 від 27.11.2012 р. відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Ярмолинці Хмельницької області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
У відповідності до клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності від 29.12.2012 р. обвинувачений ОСОБА_2 27.11.2012 р. близько 17 години, перебуваючи в смт. Ярмолинці по вул. Калініна, неподалік станції технічного обслуговування, побачив знайомого ОСОБА_3, який ремонтував автомобіль. Після цього ОСОБА_2 підійшов до ОСОБА_3 та попросив у нього сигарету, на що ОСОБА_3 відповів, що сигарет у нього немає. На таку відповідь ОСОБА_3 ОСОБА_2 відреагував обурливо та розпочав із ним конфлікт. В ході конфлікту, ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, з метою нанесення тілесних ушкоджень, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, умисно наніс кулаком правої руки декілька ударів в обличчя ОСОБА_3, від чого ОСОБА_3, втративши рівновагу, впав на землю. Своїми протиправними діями ОСОБА_2 заподіяв ОСОБА_3 тілесні ушкодження, які згідно висновку судово-медичної експертизи за № 412 від 29.11.2012 р. відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що мають незначні скороминущі наслідки.
Вийшовши із приміщення станції технічного обслуговування ОСОБА_1 зробив ОСОБА_2 зауваження з приводу його поведінки та наполіг на припиненні побиття ОСОБА_3 ОСОБА_4 на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, з метою нанесення тілесних ушкоджень, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, підняв із землі порожню плашку з-під горілки «Українка»та умисно наніс нею удар ОСОБА_1, по голові, спричинивши останньому тілесні ушкодження у вигляді суцільного осадження шкіри в передній частині лобної ділянки волосяної частини голови зліва розміром 2х1,5 см., 1 різану лоскутну поверхневу рану на долонній поверхні правої кисті в проекції 5 п'ясної кисті кутоподібної форми розміром 0,6х0,3 см., які згідно висновку судово-медичної експертизи №413 від 29.11.2012 р. відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що мають незначні скороминущі наслідки.
Кримінальне правопорушення кваліфіковане за ч. 1 ст. 125 КК України, згідно із ч. 2 ст. 12 КК України належить до злочинів невеликої тяжкості, а кримінальне провадження за його ознаками згідно із п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України віднесено до форми приватного обвинувачення.
Обвинувачений ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення визнав, просив кримінальне провадження закрити, у зв'язку із примирився з потерпілими ОСОБА_3 та ОСОБА_1, і відшкодував їм моральну та матеріальну шкоду в повному обсязі.
Прокурор вважає, що клопотання підлягає до задоволення, а кримінальне провадження підлягає закриттю.
Потерпілий ОСОБА_1 в судовому засіданні клопотання прокурора підтримав, підтвердив факт примирення із ОСОБА_2 та відшкодування останнім йому моральної та майнової шкоди.
Згідно із ч. 2 ст. 288 КПК України, суд зобов'язаний з'ясувати думку потерпілого щодо можливості звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Не зважаючи на неявку в підготовче засідання належно повідомленого згідно із ч. 1 ст. 135 КПК України потерпілого ОСОБА_3, його думка щодо можливості звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності внаслідок примирення з потерпілим підтверджується матеріалами справи, зокрема: розпискою від 28.12.2012 р. на клопотанні прокурора про те, що потерпілий не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_2 із зазначених у клопотанні підстав; власноручною заявою ОСОБА_3 про примирення із ОСОБА_2 та звільнення останнього від кримінальної відповідальності.
Згідно із ст. 46 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності. Суд має право, згідно із п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України закрити провадження у справі у випадку відмови потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення. Згідно із ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 110, п. 1 ч. 2 ст.284, 314, 369, 372, 477 КПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Звільнити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. від кримінальної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.1 ст.125 КК України.
Кримінальне провадження №12012240280000024 від 27.11.2012 р. по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до кримінальної палати Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області.
Головуючий підпис
Копія вірна:
Суддя А.В.Соловйов