Справа №2-а-801/12
Категорія 101
2-а/295/10/13
УХВАЛА
Іменем України
01.02.2013 року м. Житомир
суддя Богунського районного суду м. Житомира Семенцова Л.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій незаконними та зобов’язання нарахувати та виплатити компенсацію вартості продуктів харчування та щорічну разову допомогу на оздоровлення,-
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2012 року позивач звернувся до суду з указаним позовом, посилаючись на те, що він має статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії і відповідно до ст.20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» йому повинна виплачуватися компенсація у розмірі 50 % вартості продуктів харчування та щорічна разова допомога на оздоровлення. Такі виплати проводились за місцем його реєстрації до 30.07.2011 року, але оскільки з 10.08.2011 року його було знято з реєстрації у Богунському районі м. Житомира, у тому починаючи з 01.08.2011 року вказані виплати були припинені, незважаючи на те, що фактично він продовжував проживати за вказаною адресою.
Тому просив суд визнати дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира незаконними та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити йому компенсацію вартості продуктів харчування та щорічну разову допомогу на оздоровлення згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.08.2011 року по 19.06.2012 року.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Так, позивач звернувся до суду з даним позовом 11 вересня 2012 року, а позовні вимоги заявляються за період з 01 серпня 2011 року по 19 червня 2012 року. Тобто, позивач звернувся до суду з пропуском встановленого ст. 99 КАС України строку в період часу з 01 серпня 2011 року по 10 березня 2012 року включно, оскільки відлік шестимісячного строку звернення до суду розпочався з часу припинення виплати відповідачем компенсації вартості продуктів харчування та щорічної разової допомоги на оздоровлення, тобто з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду за вказаний період часу не вбачається.
Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій незаконними та зобов’язання нарахувати та виплатити компенсацію вартості продуктів харчування та щорічну разову допомогу на оздоровлення в частині позовних вимог за період з 01.08.2011 року по 10.03.2012 року включно - залишити без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Л.М. Семенцова