Судове рішення #2765950
Справа № 2-а-269/07

Справа 2-а-269/07

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

14 листопада 2007 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді Сітайло Л.Г.

суддів Усатової І,А., Педенко A.M. при секретарі Грінь І.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністра оборони України, Київського квартирно-експлуатаційного управління, треті особи: Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України, Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання рішення неправомірним,-

В СТАНОВИВ:

13 березня 2007 року позивач звернувся до суду з позовом до Міністра оборони України та просив визнати неправомірними дії та рішення останнього від 06.03.2007 року щодо заборони Квартирно-експлуатаційному управлінню надавати необхідні документи до Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації для отримання ордеру на АДРЕСА_1. Також просив зобов'язати Київське квартирно-експлуатаційне управління надати до Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації необхідні документи для видачі йому та членам його сім'ї ордеру на житлове приміщення - АДРЕСА_1, відповідно до рішень житлової комісії гарнізону м. Києва від 22.11.2006 року, 08.02.2007 року та 27.02.2007 року.

Обґрунтовуючи вимоги зазначив, що житлова комісія Київського гарнізону 22.11.2006 року розподілила на його сім'ю АДРЕСА_1. 06 березня 2007 року Міністр оборони України, наклавши резолюцію на доповідній директора Контрольно-ревізійного департаменту МОУ, заборонив видачу ордерів до подання на затвердження МОУ остаточно узаконених пропозицій на розподіл житла в Київському гарнізоні. Враховуючи, що Міністр оборони України неправомірно заборонив видачу йому ордеру на житлове приміщення просив вищезазначені дії та рішення Міністра оборони України визнати неправомірними та зобов'язати Київське квартирно-експлуатаційне управління надати до Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації необхідні документи для видачі йому та членам його сім'ї ордеру на житлове приміщення - АДРЕСА_1.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.

Представник Міністра оборони України в судовому засіданні проти позову заперечував в повному обсязі та пояснив, що призначеним Міністром оборони України службовим розслідуванням встановлено факт незаконного розподілу АДРЕСА_1 майору юстиції ОСОБА_1, а саме в порушення як загальної так і позачергової черги. На підставі вищевикладеного, рішення про виділення позивачу вищезазначеної квартири скасовані. Також пояснив, що Міністр оборони України діяв в межах своїх повноважень, визначених Постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Положення про міністерство оборони України".

Представник Київського квартирного-ексилуатаційного управління в судовому засіданні проти позову заперечував та пояснив, що на даний час рішення про виділення позивачу АДРЕСА_1 скасовано, в зв'язку з чим відсутні підстави для направлення до Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації документів для видачі позивачу ордеру на квартиру №129 по вул. Бориспільській, 26-в.

Представник Головного квартирно-експлуатаційного управління в судовому засіданні проти позову заперечував.

 

2

Представник Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явився та направив до суду письмові пояснення по суті спору, а також просив розгляд справи проводити у відсутність його представника.

Вислухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи та вивчивши письмові докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.43 Житлового кодексу УРСР та постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.06 року № 1081 «Про затвердження порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» житлові приміщення для постійного проживання розподіляються відповідно до гарнізонної черги за рішенням начальника гарнізону, погодженим з квартирно-експлуатаційним органом, за поданням гарнізонної житлової комісії між військовими частинами, виходячи з часу перебування військовослужбовців на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов.

22 листопада 2006 року рішенням житлової комісії гарнізону м. Києва позивачу виділено чотирьох кімнатну АДРЕСА_1 та вручено оглядовий ордер на вищезазначене житлове приміщення.

06 березня 2007 року директор Контрольно - ревізійного департаменту Міністерства оборони України звернувся до Міністра оборони України з доповідною щодо виділення 4-х кімнатних квартир старшому лейтенанту запасу ОСОБА_2 та майору юстиції ОСОБА_1

Зокрема з доповідної вбачається, що виділення 4-х кімнатної квартири позивачу, без дотримання черговості, порушило законні права та інтереси тих осіб, термін перебування на квартирному обліку яких є більш тривалим. Так, розподілення позивачу квартири відбулося на 11-13 років раніше, ніж тим особам, черга на отримання яким надійшла на даний час.

Міністром оборони Украйни ОСОБА_3 06.03.2007 року на вищезазначеній доповідній поставлено резолюцію: « Видачу ордерів заборонити до подання на затвердження МОУ остаточно узгоджених пропозицій по розподілу житла в Київському гарнізоні з урахуванням пропозицій контрольно-ревізійного департаменту».

Як вбачається з пояснень позивача, наданих в судовому засіданні, саме вищезазначене рішення Міністра оборони України позивач просить визнати неправомірним.

В судовому засіданні встановлено, що на підставі наказу Міністра оборони України від 16.01.07 року № 10 призначено проведення службового розслідування щодо розподілу військовослужбовцям, які потребують поліпшення житлових умов, житлової площі у м. Києві по вул. Бориспільській, 26-в.

За результатами проведеного службового розслідування 02.02.2007 року встановлено, що позивачу житло розподілено поза черговістю, а саме: право на пільгове отримання житла виникло у нього 23.03.2006 року, а на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов перебуває з 01.04.2002 року.

В акті також викладені пропозиції щодо усунення виявлених порушень серед яких, зобов'язання відповідних житлових комісій військових частин, закладів та установ гарнізону м. Києва переглянути та уточнити рішення щодо надання житлових приміщень громадянам, серед яких є і позивач.

Відповідно до рішення Міністра оборони України від 05.02.2007 року житловою комісією Центрального апарату Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України від 07.02.2007 року повторно розглянуто питання щодо правомірності надання житлового приміщення, позивачу та, як виняток, залишено в силі рішення щодо надання житла позивачу, який у складі сім"ї має чотирьох дітей.

Рішенням житлової комісії ЦАМО та ГШ ЗС України від 18.04.2007 року скасовані рішення житлової комісії від 13.12.2006 року та 07.02.2007 року щодо надання позивачу АДРЕСА_1. Також вирішено клопотати перед Міністром оборони України щодо надання позивачу зазначеної квартири як службової. У разі відмови Міністром оборони України в задоволенні клопотання, розподілити зазначену квартиру згідно з черговістю.

 

3

Доводи позивача щодо перевищення Міністром оборони України повноважень, яке виразилося в накладанні оскаржуваної резолюції-рішення, суд вважає необгрунтованими, виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Міністерство оборони України» від 03.08.2006 року № 1080 визначено, що центральним органом виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили. До завдань Міністерства оборони України відноситься також контроль за дотриманням законодавства у збройних Силах та забезпечення здійснення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами.

Відповідно до вищезазначеної Постанови Міністр оборони здійснює керівництво Міністерством та несе відповідальність перед президентом України, Верховною радою України та Кабінетом Міністрів України.

До повноважень Міністра оборони України відноситься загальне керівництво Військовою службою правопорядку у збройних Силах через начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил та контроль за її діяльністю; організовує роботу щодо запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, усунення наслідків корупційних діянь та інші.

Враховуючи вищевикладенє, суд приходить до висновку, що рішення та дії Міністра оборони України від 06.03.07 є правомірними та вчиненими в межах, наданих повноважень.

Беручи до уваги викладене вище, вимоги позивача щодо зобов'язання Київського квартирно-експлуатаційного управління надати до Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації необхідні документи для видачі позивачу та членам його сім'ї ордеру на житлове приміщення - АДРЕСА_1, відповідно до рішень житлової комісії гарнізону м. Києва від 22.11.2006 року, 08.02.2007 року та 27.02.2007 року є необгрунтованими.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.43 ЖК УРСР, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Міністерство оборони України» від 03.08.2006 року № 1080, Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.06 року № 1081 «Про затвердження порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями», ст. ст.  17, 24, 86, 94, 158-163 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Міністра оборони України, Київського квартирно-експлуатаційного управління, треті особи: Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України, Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання рішення неправомірним.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація