Судове рішення #2763165
Справа № 5/2-1761/2007 p

Справа № 5/2-1761/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

27 вересня   2007 р. Вишгородський районний суд Київської олласті в складі:

головуючої - судді Божок С. К.

при секретарі - Грищенко К.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді за участю позивача ОСОБА_1 позовну заяву про визнання такими,  що втратили право користування жилим приміщенням

У травні 2007 р. позивач звернувся до суду з позовом про визнання відповідачів такими,  що втратили право користування жилим приміщенням будинку АДРЕСА_1 . Свої вимоги позивач мотивував тим,  що відповідачі в будинку не проживають з 2004 p.,  добровільно залишили будинок,  забравши свої особисті речі; витрат по оплаті комунальних послуг не здійснюють.

В судовому засіданні позивач доводи позовної заяви підтримав та просив визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3такими,  що втратили право користування жилим приміщенням,  додавши,  що з 2004 р. відповідачі добровільно залишили будинок,  на даний час ОСОБА_4 проживає на хуторі в смт.  Димері,  а ОСОБА_5 після смерті брата ОСОБА_4 залишила будинок добровільно,  перешкоди у користуванні жилим приміщенням позивачем не чинилися.

Відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 в судове засідання не з"вилися; про день,  час розгляду справи повідомлена належним чином,  про причини неявки суд не повідомили; заперечень ( пояснень ) на позов не надали,  а тому суд визнає неявку відповідачів неповажною і вважає можливим,  з урахуванням думки позивача,  розглянути справу за відсутності відповідачів,  на підставі наявних у справі доказів ,  постановивши заочне рішення згідно  ст.  224 ЦПК України.

Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні показав ,  що відповідачі у спірному будинку не проживають з 2004 p.,  даний будинок не придатний для проживання,  цей будинок отримав у спадок позивач,  але в йому ніхто не живе.

Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні показав,  що відповідач ОСОБА_8  проживає на хуторі в смт.  Димері з семидесятих років,  це й будинок належав батьку позивача,  а зараз належить позивачу. ОСОБА_3 він жодного разу на бачив протягом останніх шести місяців на подвір»ї даного будинку,  будинок не пригодний для проживання.

Заслухавши пояснення  позивача,  свідків ,  перевірившії їх доказами,  суд

 

встановив:

 

Позивач є власником житлового будинку АДРЕСА_2.

Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину за законом ,  будинковою книгою ,  копії яких знаходяться в матеріалах справи.

У житловому будинку за АДРЕСА_2 з 1971 р. зареєстрований відповідач ОСОБА_4 ,  а 1991 р. вселилася та була прописана як квартиронаймач ОСОБА_3 ,  що підтверджується довідкою форма НОМЕР_1 від 21.03.2007 р. та будинковою книгою.

Протягом трьох років відповідачі не проживають у житловому будинку.

Дана обставина підтверджується показами свідків у судовому засіданні ОСОБА_6,  ОСОБА_7,  Актом від 13.03.2007 p.,  складеним за участі депутата сільської ради та затверджений сільським головою .

Доказів,  що стверджували б поважність причин відсутності відповідачів понад шість місяців у спірному житловому будинку судом не добуто і про наявність таких не вказано.

Згідно статті 163 ЖК України ОСОБА_4 та ОСОБА_3   мають бути визнані такими,  що втратила право користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_2 .   Позов підлягає задоволенню. На підставі викладеного та керуючись  ст.  163 ЖК України,   ст.  З,  10,  212, 213, 215,  224,  226 ЦПК України ,  суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_4,  ОСОБА_3 такими,  що втратили право користування житловим приміщенням будинку АДРЕСА_2.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна • скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація