копія
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2013 р. Справа № 2а/0470/13074/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кучма К.С., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з останнього заборгованість з відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку №1 у розмірі 3 311, 32 грн. В обґрунтування позову зазначив, що відповідач не сплатив кошти, призначені на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1 за вересень 2012 року, що призвело до утворення недоїмки у сумі 3 311, 32 грн., яка підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «а» та «б» - «з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Представник позивача до судового засідання не з'явився, надав клопотання в якому повідомив, що пред'явлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просив суд подальший розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство «Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за вересень 2012 року та розрахунку суми позову відповідачу належить сплатити суму фактичних витрат за списком №1 в сумі 3 311, 32 грн. (а.с.4, 7).
Заборгованість в добровільному порядку не сплачена, розрахунки фактичних витрат відповідачем не оскаржено.
Правовідносини, пов'язані з виплатою та доставкою пенсій, призначених на пільгових умовах, регулюються Конституцією України, Законами України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення» та «Про збір на обов'язкове державне пенсійне забезпечення», Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 за №21-1.
Відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з Законами України «Про пенсійне забезпечення», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» відшкодуванню підлягають пенсії, призначені за пунктами «а», «б» - «з» ст.13 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Так, статтею 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (а це суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник зборів, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Статтею 4 вказаного Закону встановлено ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 відсотків від даного об'єкта оподаткування.
Працівникам ВАТ «Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту», зазначеним згідно з переліком у відповідних розрахунках управлінь Пенсійного фонду України, на підставі п.п.«а», «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» було призначено пенсію за віком на пільгових умовах. (а.с.7- 9).
У відповідності до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах по списку №1 УПФУ в Кіровському районі м.Дніпропетровська, заборгованість відповідача за вересень 2012 року становить 3311,32 грн.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено в «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663. Визначенням сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.
Згідно з п.п.6.1 п.6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Підпунктом 6.4. пункту 6 вказаної Інструкції передбачено, що розмір відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів новопризначених пенсій.
У відповідності до п.п.6.8. п.6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Підпунктом 6.9 пункту 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» передбачено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Згідно п.п.7 п. 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року за №121/20, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми.
Отже, враховуючи вищевикладене, ВАТ «Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту» зобов'язано відшкодовувати фактичні витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах щомісяця, незалежно від плану використання бюджетних коштів на 2012 рік, зокрема за вересень 2012 року в сумі 3 311, 32 грн.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 3 311, 32 грн., оскільки доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.
Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами. Вказане є підставою для задоволення адміністративного позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту» на користь Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 3 311, 32 грн. (три тисячі триста одинадцять гривень тридцять дві копійки).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили станом на 24.01.2013 СуддяК.С. Кучма К.С. Кучма К.С. Кучма
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а/0470/13074/12
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Кучма Костянтин Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.10.2012
- Дата етапу: 24.01.2013