ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 116/313/13- ц
30.01.2013 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги відсутністю взаєморозуміння, поваги, відчуття любові. Родина розпалася внаслідок не схожістю характерами, різними поглядами на сімейне життя, в результаті чого в родині виникали сварки та скандали. Подружні відносини припинені з жовтня 2012 року, можливість примирення втрачена. В зв'язку з чим просила шлюб з відповідачем розірвати, при цьому повернути дошлюбне прізвище та стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.
Позивачка у судове засідання не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала до суду заяву у якій просила справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги підтримує. У разі неявки відповідача у судове засідання не заперечує проти прийняття заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, клопотань або заяв про відкладення судового засідання або про розгляд справи без його участі до суду не надходило, у зв'язку з чим суд заочно розглянув справу на підставі наявних доказів.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони 23.06.2012 року зареєстрували законний шлюб, про що Відділом державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, зроблено відповідний актовий запис №380 та видане свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_1.
Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Правовідносини сторін регулюються статтями 104, 105, 110-112 Сімейного кодексу України.
На підставі вищевикладеного, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Позивачка скористувалася даним правом та звернулася до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу.
Суд вважає що причини, що спонукають позивачку наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило інтересам подружжя, що має істотне значення, в наслідок чого позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Судові витрати понесеної позивачкою при зверненні з позовом до суду підлягають стягненню з відповідача, оскільки підтвердженні документально.
З урахуванням викладеного, на підставі статей 104, 105, 110-112 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 174, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 23.06.2012 року Відділом державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, про що зроблено відповідний актовий запис №380, розірвати.
Після реєстрації розірвання шлюбу ОСОБА_1 відновити дошлюбне прізвище «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 107,3 грн. та витрат про надання юридичної допомоги в розмірі 250 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте Сімферопольським районним судом АР Крим за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.С. Томащак