Судове рішення #2756851

Справа №2а-652

2007 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

24 жовтня 2007 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді               Левчук О.А.,

при секретарі                       Дяченко Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні,  в залі суду в м.  Одесі адміністративну справу за позовом Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Селянського господарства «Карайван» про стягнення заборгованості по страховим внескам,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з даним позовом,  та,  в обґрунтування позовних вимог зазначає,  що селянське фермерське господарство «Карайван» зареєстроване у Кілійській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості страхувальника. 10.07.2007 року страхувальником був зданий звіт по формі 4 про нараховані внески,  перерахування та витрати,  пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності,  за перше півріччя 2007 року. За даними цього звіту заборгованість відповідача складає 599 гривень 07 копійок. На підставі чого позивач просить суд стягнути з Селянського(фермерського) господарства «Караван» на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 599 гривень 07 копійок.

У судовому засіданні представник позивача заявила про зменшення суми позовних вимог,  в обгрунтування зазначила,  що 12.07.2007 року відповідачем було сплачено суму заборгованості по страховим внескам у розмірі 55 гривень 00 копійок,  та просила суд стягнути з Селянського господарства «Карайван» заборгованість по страховим внескам у сумі 544 гривень 07 копійок.

Представник відповідача у судовому засіданні з позовом не погодився,  проти його задоволення заперечував,  в обґрунтування зазначив,  що 21.03.2007 року ним,  Карайван І.Г.,  який є головою СФГ «Карайван»,  після отримання ним 17.03.2007 року від позивача листа з повідомленням про необхідність з'явитись до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для постановки на облік,  21.03.07 написав заяву про взяття СФГ «Карайван» на облік й отримано повідомлення про взяття на облік з 29.03.2007 року. 10.07.2007 року здав звіт за перше півріччя 2007 року,  проте він був змушений вказати в звіті,  що в СФГ «Карайван» існує борг 544 гривні 47 копійок,  оскільки йому відмовлено було у прийнятті звіту без цієї умови.

Суд,  заслухавши пояснення представників сторін,  перевіривши матеріали справи,  вважає,  що позов обгрунтований та підлягає задоволенню за таких підстав.

У судовому засіданні встановлено,  що 29.03.2007 року відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими Фондами»;Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням" була проведена перевірка правильності нарахування,  своєчасності і повноти сплати страхових внесків,  інших платежів до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та цільового і правильного витрачання його коштів за період з 01.01.2004 року по 31.12.2006 року,  за наслідками якої було складено акт перевірки нарахування,  утримання,  сплати та використання коштів Фонду соціального страхування з

 

тимчасової втрати працездатності. Перевіркою було виявлено,  що позивач порушив вимоги статті 23,  21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням" від 18 січня 2001 року № 2240,  про що було повідомлено відповідача (а.с.  24-28).

Селянське (фермерське) господарство «Карайван» зареєстровано у Кілійській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості страхувальника (а.с.  22).

Статтею 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням» № 2240 від 18.01.2001 року передбачено,  що "страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами,  пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону."

Згідно статті 30 Закону N 2240 страхувальник несе відповідальність за: несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків,  у тому числі страхових внесків,  що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців,  а також за порушення порядку використання страхових коштів.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником,  у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків,  або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки),  штраф та пеню.

10.07.2007 року відповідачем був зданий звіт (ф.4 ФСС з ТВП) про нараховані внески,  перерахування та витрати,  пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності,  за перше півріччя 2007 року. За даними звіту та даними Управління Пенсійного фонду України в Чілійському районі Одеської області заборгованість за відповідачем по сплаті страхових внесків з урахуванням пені складає 599 гривень 07 копійок (а.с.  9,  46-50).

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 передбачено,  що "податковий борг (недоїмка) зі збору на загальнообов'язкове соціальне страхування - зобов'язання страхувальника,  що виникає з моменту одержання коштів на оплату праці в банківській установі перед Фондом зі збору на обов'язкове соціальне страхування з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності та не сплачене у встановлений строк."

12.07.2007 року відповідачем було сплачено суму заборгованості по страховим внескам у розмірі 55 гривень 00 копійок (а.с.  19).

Суд не приймає до уваги доводи відповідача,  що він був змушений вказати в звіті,  що в СФГ «Карайван» існує борг 544 гривні 47 копійок,  оскільки йому відмовлено було у прийнятті звіту без цієї умови,  тому що відповідач не надав суду жодних доказів щодо цього,  а також відповідач мав право у разі відмови позивача в прийнятті звіту надіслати цей звіт поштою з повідомленням про вручення.

За таких обставин,  розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог,  на підставі наданих сторонами доказів,  з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає,  що позивач довів суду ті обставини,  на які він посилався в обгрунтування своїх позовних вимог і адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись  ст.  ст.  2,  7,  8,  9,  11,  86,  159 - 163,  254,  п. 3) п.3 розділу VIIКАС України,  суд,  -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Селянського господарства «Карайван» про стягнення заборгованості по страховим внескам задовольнити.

 

Стягнути з Селянського(фермерського) господарства «Карайван» (68310,  Одеська область,  Кілійський район,  с.  Старі Трояни,  вул. . Першотравнева,  буд 8,  код ЄДРПОУ 25052831) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 20987675,  р/р 37175200900001,  ГУДКУ в Одеській області,  МФО 828011) заборгованість по сплаті страхових внесків,  в тому числі штраф та пеню,  за період з 01.01.2004 року по 28.09.2007 рік в сумі 544 гривні 07 копійок.

Стягнути з Селянського(фермерського) господарства «Карайван» на користь держави державне мито в розмірі 5 гривень 44 копійок.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови,  а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація