Судове рішення #2756104
№ 2-1565/07

№ 2-1565/07

РІШЕННЯ

іменем України

 

08 листопада 2007 року                                                                                          м.  Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Бережної Н.М.  при секретарі   Шелудько Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про визнання батьківства,

 

встановив:

 

03.08.2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства,  посилаючись на те,  що з 18.05.2002 року по 27.03.2007 рік вона знаходилася в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 Спільно вони прожили до 2004 року,  після чого стали проживати окремо,  мали інші сім'ї. У 2005 році позивач вступила в фактичні шлюбні відносини з ОСОБА_2,  від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 народила сина ОСОБА_4. Враховуючи те,  що шлюб між позивачем та ОСОБА_3 на той час не було розірвано,  при видачі свідоцтва про народження сина ОСОБА_4 його батьком записаний ОСОБА_3. Просила визнати батьком дитини ОСОБА_2

Під час попереднього судового засідання суд залучив до участі у справі в якості співвідповідача ОСОБА_3,  мотивуючи тим,  що прийняття рішення по справі може вплинути на його права та обов'язки.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позову,  посилаючись на обставини вказані в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_3 до суду не з'явився,  про розгляд справи був повідомлений належним чином,  про причини неявки суд не повідомив.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 позов визнав,  вказав,  що в 2005 році він вступив в фактичні шлюбні відносини з позивачем ОСОБА_1,  від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_4. Він є дійсним батьком дитини.

Ознайомившись з матеріалами справи,  вислухавши сторони,  дослідив надані судові докази,  суд дійшов слідуючого:

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:

Згідно  ст.  128 Сімейного кодексу України,  за відсутності заяв,  право на подання яких встановлено статтями 126 і 127 цього Кодексу,  батьківство щодо дитини може бути визнано за рішенням суду.

Як слідує з свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого Таранівською сільською радою Зміївського району Харківської області 18 листопада 2006 року - батьками ОСОБА_4 є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 ( а.с. 6)

Відповідно до довідки Таранівської сільської ради Зміївського району Харківської області від 13.09.2007 року - ОСОБА_2 співмешкає з ОСОБА_1 з 2005 року без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 10).

 

Таким чином,  судом встановлено,  що з 18.05.2002 року по 27.03.2007 рік позивач знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 Спільно вони прожили до 2004 року,  після чого стали проживати окремо,  мали інші сім'ї. У 2005 році ОСОБА_1 вступила в фактичні шлюбні відносини з ОСОБА_2,  від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 народила сина ОСОБА_4,  батьком якого був записаний ОСОБА_3.,  оскільки шлюб між ними не було розірвано. ОСОБА_1 проживає однією сім'єю з ОСОБА_2,  спільно ведуть господарство,  мають єдиний сімейний бюджет,  дитини знаходиться на їх утриманні. Відповідач ОСОБА_2 визнає своє батьківство. Вказані обставини свідчать про те,  що дійсним батьком є відповідач ОСОБА_2

Виходячи з наведеного,  суд дійшов висновку,  що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Керуючись  ст.   ст.  128 Сімейного кодексу України,   ст.   ст.  174 ЦПК України,  суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  уродженця та мешканця с Таранівка Зміївського району Харківської області,  батьком ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відділу реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області виключити з актового запису №47 від 18 листопада 2006 року про народження ОСОБА_4 відомості про батька ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції,  який ухвалив оскаржене судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги,  рішення якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація