Судове рішення #2756049
Справа № 2-1154/2007 року РІШЕННЯ

Справа № 2-1154/2007 року РІШЕННЯ

 іменем України

4 липня 2007 року Зміївський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Нестерцової Н.В.

секретаря - Онацької В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

8 червня 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження.

У позові вона вказала, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі, від шлюбу мають сина, який знаходиться на її утриманні.

Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, чим ставить її у тяжке матеріальне становище.

ОСОБА_1 просить стягнути з ОСОБА_2 аліменти у розмірі 1/4 частини його заробітної плати.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, подала заяву з проханням розглянути справу у її відсутність, на позовних вимогах наполягала.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не сповістив, тому суд вирішує справу у його відсутність на підставі наявних в ній доказів.

Ознайомившись з матеріалами справи, дослідив надані докази, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі, від якого мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, що підтверджується ксерокопіями свідоцтва про шлюб та про народження дитини.(а.с.3,4)

Дитина сторін знаходиться на утриманні позивача./а.с.5/

Згідно ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Встановлено, що відповідач має постійну роботу та заробіток.

Суд визнає право позивача на отримання аліментів на утримання сина в частці від заробітку /доходу/ відповідача, що узгоджується з вимогами ст. 183 СК України про стягнення частки заробітку /доходу/ як аліменти на дитину.

Тому, з відповідача необхідно стягнути 1/4 частину його заробітку /доходу/.

При визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне та сімейне становище сторін.

Стягнення аліментів з ОСОБА_2 необхідно проводити з дня пред'явлення позову, а саме з 8 червня 2007 року.

Судові витрати по оплаті судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення необхідно покласти на відповідача.

 

2.

Керуючись ст. 180, 181, 183, 191 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212-215, п1 .367 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уродженця с Шелудьківка Зміївського району Харківської області на користь ОСОБА_1аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 8 червня 2007 року до його повноліття.

Рішення в цій частині підлягає негайному виконанню в межах платежу за один місяць у розмірі 178 (сто сімдесят вісім) грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 (п'ятдесят однієї) грн.

Стягнути зі ОСОБА_2 на користь держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення у розмірі 7 /сім/ грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація