Справа № 1420/1980/2012
Провадження 2/1420/588/2012
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2012 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого - судді Салій О.В.
при секретарі Шилінскас О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа сектор громадянства і реєстрації фізичних осіб Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
04 липня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із зазначеним позовом до ОСОБА_2 Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що йому на праві приватної власності належить житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, в якому зареєстрований відповідач. Останній за вказаною адресою ніколи не проживав. Фактичне місце проживання відповідача - АДРЕСА_2. Наявність зареєстрованої особи позбавляє його права розпорядитися своїм нерухомим майном. Посилаючись на викладене, просив визнати відповідача таким, що втратив право користування зазначеним житловим будинком.
Позивач подав до суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, та зазначив, що свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечила.
Відповідач в судове засідання не з'явився, за місцем реєстрації не проживає, а тому в силу ч.5 ст.74 ЦПК України вважається належно повідомленим про час та місце розгляду справи.
Представник третьої особи - сектору ГІРФО Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області - у судове засідання не з'явився. Про місце та час розгляду справи третя особа була повідомлена належним чином, про причини неявки свого представника суд не повідомила.
Суд, на підставі п. 1 ст. 224 ЦПК України, враховуючи згоду представника позивача і наявність достатніх даних для вирішення спору, вважає можливим ухвалити заочне рішення.
Дослідивши письмові докази, що їх надав позивач, заслухавши пояснення представника позивача, допитавши свідків, суд дійшов наступного.
Позивач є власником житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом на право особистої власності на жилий будинок від 06.08.1992 р., виданого на підставі рішення виконкому Куцурубської сільської ради народних депутатів від 05.06.1992р., зареєстрований Очаківським бюро технічної інвентаризації та записаний в реєстрову книгу №3 за реєстровим №108 06.08.1992р.
Відповідно до ч.1 ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Згідно положень ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
За зазначеною вище адресою зареєстрований відповідач (згідно даних сектору ГІРФО Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області), але ніколи фактично там не
проживав, що підтверджується довідкою Куцурубської сільської ради № 666 від 15.06.2012р., актом, складеним сусідами від 15 червня 2012 року, а також показаннями сусідів позивача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які, будучі допитаними в якості свідків, у судовому засіданні повідомили, що відповідач за адресою: АДРЕСА_1 фактично ніколи не проживав.
Відповідно до ч. 1 ст. 163 Житлового Кодексу Української РСР у разі тимчасової відсутності наймача жилого приміщення у будинку, що належить громадянину, за першим зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч. 1 ст. 71 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 71 ЖК Української РСР, при тимчасовій відсутності наймача за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст. 72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Таким чином, враховуючи те, що відповідач за адресою: АДРЕСА_1, фактично ніколи не проживав, а також те, що наявність зареєстрованих осіб позбавляє позивача права розпорядитися своїм нерухомим майном, суд вважає позов останнього таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 61, 209, 212-215, 224, 226 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Цивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа сектор громадянства і реєстрації фізичних осіб Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1.
Рішення є заочним та може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання ним копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Згідно загального порядку оскарження, рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання протягом десяти днів з дня отримання копії рішення апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: