Справа № 477/189/13- ц
Провадження № 2-о/477/15/13
У Х В А Л А
30 січня 2013 року м. Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Полішко В.В., вивчивши матеріали зави ОСОБА_1 до Української сільської ради Жовтневого району Миколаївської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
29 січня 2013 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить встановити факт належності їй Державного акту на право приватної власності на землю серії МК № 06626, в якому помилково вказано її прізвище як «ОСОБА_1».
Відповідно до п. 1 ст. 2 ст. 122 ЦПК України вказана заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства в зв'язку з тим, що передбачений інший -адміністративний порядок вирішення цього питання.
Так, згідно з пунктом 4 Інструкції «Про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою», яка затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 року № 325 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2009 року за N 735/16751, у разі виявлення у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок землевласником (землекористувачем), такий землевласник (землекористувач) звертається до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою (клопотанням) про видачу нового державного акта. У заяві (клопотанні) відображається суть виявлених помилок. До заяви (клопотання) додаються: копія такого державного акта, копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності; копія документа, на підставі якого набуто право на землю. Новий державний акт видається протягом 15 робочих днів з дати надходження вищезазначених документів до територіального органу Держкомзему за рахунок органу, який здійснив реєстрацію такого державного акта. При видачі нового державного акта державний акт, у якому було допущено помилку, повертається до відповідного територіального органу Держкомзему і вважається зіпсованим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити заявнику у відкритті провадження у праві, оскільки заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ст. 2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження по справі за заявою ОСОБА_1 до Української сільської ради Жовтневого району Миколаївської області про встановлення факту, що має юридичне значення, відмовити.
Роз'яснити заявнику, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з аналогічною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд Миколаївської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя В.В. Полішко