Справа № 1420/1744/2012
Провадження 2/1420/536/2012
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2012 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого -судді Салій О.В.
при секретарі Шилінскас О.В.,
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Чупія Є.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виробничо-торгівельного кооперативного підприємства Очаківського райспоживтовариства, про внесення змін до трудової книжки,-
В С Т А Н О В И В:
07.06.2012 року ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із позовом до виробничо-торгівельного кооперативного підприємства Очаківського райспоживтовариства (далі ВТКП) про встановлення факту його роботи у ВТКП з 1977 року на посаді «кочегар виробничих печей», які працювали на рідкому паливі, протягом повної робочої зміни, а також зобов'язати ВТКП видати довідку встановленого зразка про підтвердження наявного трудового стажу та внести відповідні зміни в трудову книжку. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що він з 10 грудня 1977 року по даний час працює у ВТКП кочегаром виробничих печей, які в період з 1977р. по 2005р. працювали на рідкому паливі. Під час повної робочої зміни обслуговував дві печі ФТЛ-2, котел НИИСТУ-5, котел КВ 300-М та виконував наступні функціональні обов'язки: вів процес спалювання рідкого палива (мазут, дизельне пальне, пічне пальне) в топках печей та котлів; перевіряв справність системи печей та контрольно-вимірювальних приладів; регулював горіння палива та дуття; підгримував температурний режим, встановлений для кожного виду хлібобулочних виробів; контролював процес спалювання палива, розхід палива за допомогою контрольно-вимірювальних приладів; для нормальної роботи хлібо-пекарної печі, періодично, проводив чистку гріючих каналів від сажі за допомогою спеціальних металевих щіток, починаючи з верхнього каналу; періодично виконував аварійні і ремонтні роботи в середині печей при температурі 60 градусів С; обслуговуючи котел КВ 300-М протягом 8-годинної робочої зміни, контролював спалення рідкого палива, контролював подачу пару для випікання хлібо-булочних виробів. Під час роботи на підприємстві, проходив навчання по обслуговуванню парових котлів на рідкому паливі. Вважає, що робота, яку він виконував, відноситься до шкідливого виробництва, і її виконання дає йому право на пільгове пенсійне забезпечення. При уточненні назви його посади, він встановив, що згідно переліку професій робітників, передбаченому розділом «Хлібопекарне виробництво»та «Макаронне виробництво»з вказанням їх найменувань по діючим випускам та розділам ЄТКС видавництва 1970 року, його посада повинна називатись «кочегар виробничих печей». Його посадові обов'язки, затверджені керівником підприємства, на якому він працює з 1977 року, визначені для кочегара виробничих печей. Однак в його трудовій книжці за №5 зроблено запис про прийом на роботу на посаду «кочегар хлібозаводу». Вважає, що назва даної посади, яка вказана в трудовій книжці, не відповідає діючому, на той час, переліку професій робітників. Він неодноразово, як в усній так і в письмовій формі, звертався до керівництва ВТКП з проханням внести в трудову книжку зміну назви посади, однак позитивних результатів це не дало.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав повністю, покликаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача Чупій Є.М. в судовому засіданні позов не визнав, в обґрунтування заперечень проти його задоволення послався на наступне. Позивач дісно з 1977р. по даний час працює на ВТКП кочегаром, запис назви посади в трудовій книжці ОСОБА_1 здійснений колишнім керівником підприємства, відповідно до наказу по підприємству №128 від 10.12.1977р. Тому, будь-яких правових підстав для внесення змін до трудової книжки позивача, в нього, як діючого керівника немає, оскільки штатні розклади підприємства не є документами постійного зберігання і даний час знищені.
Представник третьої особи Управління Пенсійного фонду України у м.Очакові та Очаківському районі Миколаївської області Ротар Т.А., в судовому засіданні, в якому вона брала участь, суду пояснила, що питання про нарахування ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах буде вирішуватись у встановленому законом порядку після звернення останнього із всіма необхідними документами до Управління Пенсійного фонду України у м.Очакові та Очаківському районі Миколаївської області.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, представника третьої особи та свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Як вбачається з оголошених в судовому засіданні записів трудової книжки ОСОБА_1 під №5 зроблено запис від 10.12.1977р. про зарахування його кочегаром хлібзаводу Очаківського РАЙПО згідно наказу №128 від 10.12.1977р., а 28.04.1987р. зроблено запис №6 про присвоєння 4 розряду кочегара згідно наказу №63 від 28.04.1987р.
Згідно посвідчення №3 ОСОБА_1 як кочегар парових котлів Очаківського хлібзаводу з 1979р. по 1995р. періодично проходив навчання по обслуговуванню парових котлів на рідкому паливі.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які працювали разом з позивачем на ВТКП з 1977р. підтвердили, що останній з 1977р. працював на підприємстві кочегаром виробничих печей, і під час повної робочої зміни обслуговував дві печі ФТЛ-2, котел НИИСТУ-5, котел КВ 300-М та виконував наступні функціональні обов'язки: вів процес спалювання рідкого палива (мазут, дизельне пальне, пічне пальне) в топках печей та котлів;перевіряв справність системи печей та контрольно-вимірювальних приладів; регулював горіння палива та дуття; підгримував температурний режим, встановлений для кожного виду хлібобулочних виробів. Під час роботи на підприємстві, проходив навчання по обслуговуванню парових котлів на рідкому паливі.
Статтею 48 КЗпП України передбачено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінсоцзахисту України від 29.07.93 р. № 58 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за № 110 записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій".
Згідно діючого на 1977р. Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників в розділі «Хлібопекарне виробництво»та «Макаронне виробництво»з вказанням їх змінених найменувань професій, по діючим випускам та розділам ЄТКС видавництва 1970 року така посада як «кочегар хлібозаводу» не значиться, а професійна назва роботи кочегара вказана «кочегар виробничих печей».
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підприємстві працював з 1977 р., обслуговував дві печі ФТЛ-2, котел НИИСТУ-5, котел КВ 300-М та виконував всі посадові обов'язки кочегара виробничих печей.
Отже, назва професії позивача, зазначена в його трудовій книжці «кочегар хлібзаводу», є не точною і не відповідає діючому на той період переліку професій.
Відповідно до п.п. 2.6, 2.8, 2.9, 2.10 зазначеної вище Інструкції у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Виправлені відомості про роботу, про переведення на іншу роботу, про нагородження та заохочення та інше мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. У разі втрати наказу чи розпорядження або невідповідності їх фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу здійснюється на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.
Відповідно до «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній»затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637 така довідка видається підприємством, установою, організацією за місцем роботи працівника.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позов ОСОБА_1 є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Цивільний позов ОСОБА_1 до виробничо-торгівельного кооперативного підприємства Очаківського райспоживтовариства про внесення змін до трудової книжки- задовольнити повністю.
Встановити факт роботи ОСОБА_1 на посаді «кочегара виробничих печей» протягом повної робочої зміни у виробничо-торгівельному кооперативному підприємстві Очаківського райспоживтовариства з 1977року.
Зобов'язати виробничо-торгівельне кооперативне підприємство Очаківського райспоживтовариства внести зміни до трудової книжки ОСОБА_1, у встановленому законом порядку, і змінити назву посади «кочегар хлібзаводу»на «кочегар виробничих печей».
Зобов'язати виробничо-торгівельне кооперативне підприємство Очаківського райспоживтовариства видати ОСОБА_1 довідку встановленого зразка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Судові витрати віднести на рахунок позивача.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: