Справа №1805/10352/2012 Головуючий у суді у 1 інстанції - Грищенко
Номер провадження 11/788/48/13 Суддя-доповідач - Моїсеєнко Т. М.
Категорія - Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2013 року колегія суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого-судді - Моїсеєнко Т. М.,
суддів - Ященка В. А., Філонової Ю. О.,
з участю прокурора - Кравцової Л.М.
захисника - ОСОБА_2
засудженої - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Суми кримінальну справу за апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на вирок Зарічного районного суду м. Суми від 13 листопада 2012 року, яким
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у м. Суми, яка мешкає АДРЕСА_1, громадянку України, з вищою освітою, одружену, приватного підприємця, раніше не судиму,-
засуджено за ст.358 ч.3 КК України до двох років обмеження волі; за ст.358 ч.4 КК до одного року обмеження волі.
На підставі ст.70 ч.1 КК України ОСОБА_3 за сукупністю злочинів призначене покарання у виді двох років обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_3 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік.
На підставі ст.1 п. «в» Закону України « Про амністію 2011 року» ОСОБА_3 звільнено від відбування призначеного покарання.
ВСТАНОВИЛА:
За вироком суду ОСОБА_3 визнана винною та засуджена за вчинення злочинів при наступних обставинах.
В період часу з 10 жовтня 2009 року по 01 липня 2011 року ОСОБА_3, діючи як приватний підприємець на підставі свідоцтва про державну реєстрацію як суб'єкта підприємництва № НОМЕР_1 від 01 червня 2006 року, за попередньою змовою в групі з невстановленими особами, склала, завіривши своїм підписом та печаткою, завідомо підроблений офіційний документ - акт приймання - передачі обладнання від 10 лютого 2010 року між ФОП ОСОБА_3 та ФОП ОСОБА_4, який містив відомості, які не відповідають дійсності: а саме те, що ФОП ОСОБА_3 передала, а ФОП ОСОБА_4 прийняла обладнання, на загальну суму в 405048,00 грн.
01 липня 2011 року ОСОБА_3, продовжуючи реалізовувати свій намір, на використання завідомо підробленого документу - акту приймання - передачі обладнання, за адресою АДРЕСА_2, подала акт приймання -передачі обладнання приватному нотаріусу Сумського нотаріального округу ОСОБА_5, яка не будучи обізнаною щодо злочинних намірів ОСОБА_3, засвідчила вірність двох фотокопій акту приймання - передачі обладнання, після чого, ОСОБА_3 передала засвідченні нотаріально фотокопії акту приймання - передачі обладнання своєму представнику ОСОБА_6, яка 23 серпня 2011 року представляючи інтереси ОСОБА_3 за довіреністю, не будучи обізнаною щодо недостовірності вище зазначених документів, подала засвідчену копію акту приймання-передачі обладнання до Господарського суду Сумської області під час слухання справи №5021/1648/2011. Наслідком використання підробленого акту приймання передачі ОСОБА_3, стало винесення судом ухвали - про зупинення провадження в справі, що в свою чергу потягло за собою негативні наслідки, які виразилися в неможливості погашення ФОП ОСОБА_4 своєї заборгованості перед кредиторами.
В поданій апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, не оспорюючи доведеності вини та кваліфікації дій засудженої ОСОБА_3 вважає, що судом невірно застосований Закон України « Про амністію 2011 року», оскільки ОСОБА_3 скоїла злочин після набрання цим законом чинності, крім того неправильно застосований кримінальний закон при призначенні покарання засудженій, яка має дітей у віці до вісімнадцяти років і покарання у виді обмеження волі до неї не можу бути застосовано, у зв'язку з чим ставить питання про скасування вироку з направленням справи на новий судовий розгляд.
Заслухавши доповідь судді про суть поданої апеляції, прокурора, який підтримав подану апеляцію, засуджену ОСОБА_3 та її захисника ОСОБА_2, про часткове підтримання апеляції прокурора в частині призначеного покарання, провівши судові дебати та надавши останнє слово засудженій, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції колегія суддів вважає, що апеляція підлягає частковому задоволенню з наступних причин.
Відповідно до вимог ст. 371 КПК України ( 1960 року), неправильним застосуванням кримінального закону, що тягне за собою скасування або зміну вироку, є: незастосування судом кримінального закону, який підлягає застосуванню; застосування кримінального закону, який не підлягає застосуванню; неправильне тлумачення закону, яке суперечить його точному змісту.
Як убачається з матеріалів справи, на час розгляду судом справи ОСОБА_3 мала на своєму утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Суд, незважаючи на це, призначив їй за ст.ст.358 ч.3, 358 ч.4 КК України основне покарання у виді обмеження волі, таким чином допустив порушення вимог ч. 3 ст. 61 КК України, нормою якої заборонено призначення покарання у виді обмеження волі до жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років.
За таких обставин вирок суду не можна вважати законним та обґрунтованим, у зв'язку з чим він підлягає скасуванню, а справа - направленню на новий судовий розгляд, під час якого необхідно усунути вказані недоліки та ретельно перевірити інші доводи апеляції прокурора щодо часу скоєння ОСОБА_3 злочину та можливості застосування відносно неї Закону України « Про амністію у 2011 році від 8.07.2011 року № 3680, та постановити судове рішення у відповідності з вимогами закону.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 362, 365, 366, 377 КПК України (1960 року) та п.11,15 розділу Х1 Перехідних положень КПК України 2013 року, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляцію прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції - задовольнити частково.
Вирок Зарічного районного суду м. Суми від 13 листопада 2012 року, відносно ОСОБА_3 - скасувати у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону, а справу направити на новий судовий розгляд в той самий суд в іншому складі суду.
СУДДІ:
Моїсеєнко Т. М. Ященко В. А. Філонова Ю. О.