Судове рішення #27476530

Справа № 22-ц-7183/12 Головуючий у І інстанції Тиханський О.Б.

Провадження № 22-ц/780/748/13 Доповідач у 2 інстанції Олійник В.І.

Категорія 47 28.01.2013

_______________________________________________________________________________

РІШЕННЯ

Іменем України


23 січня 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

Головуючого - судді Олійника В.І.,

суддів: Сліпченко О.І., Оношко Г.М.,

при секретарі Баліну П.П.,

розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на заочне рішення Обухівського районного суду Київської області від 17 жовтня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

в с т а н о в и л а :

У вересні 2012 року ОСОБА_3 звернулась до суду з вказаним позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів, посилаючись на те, що шлюб між сторонами зареєстровано 9 жовтня 1999 року, подружні стосунки не складаються, спільне господарство сторони не ведуть і спільно вони не проживають близько одного року.

У зв'язку з наведеним позивачка просила позов задовольнити. Від сумісного проживання в шлюбі у них є неповнолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Так як відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини, то просила в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку з дня звернення до суду до досягнення дитиною повноліття.

Заочним рішенням Обухівського районного суду Київської області від 17 жовтня 2012 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено.

Розірвано шлюб, зареєстрований між сторонами 9 жовтня 1999 року відділом реєстрації актів громадянського стану Обухівського районного управління юстиції (актовий запис №181).

Вирішено стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття щомісячно, починаючи від 24 вересня 2012 року.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 з підстав порушення судом норм матеріального і процесуального права ставиться питання про скасування рішення і ухвалення нового, яким встановити розмір аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 у розмірі 1/5 частини заробітку щомісячно.

Колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити частково, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що шлюб між сторонами зареєстровано 9 жовтня 1999 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1, виданим 9 жовтня 1999 року відділом РАЦСУ Обухівського району Київської області. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони по справі фактично припинили шлюбні відносини, спільне господарство не ведуть, спільно не проживають на протязі тривалого часу, а тому суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, розірвавши шлюб.

Дитина проживає разом з позивачем і знаходяться на її утриманні.

Задовольняючи іншу частину позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що так як батько дитини (відповідач по даній справі) в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини, а вона цього потребує, а тому з врахуванням обставин, зазначених в ст.182 СК України, прийшов до висновку щодо стягнення з відповідача коштів в розмірі 1\3 частини зі всіх видів заробітку на користь позивача на утримання неповнолітньої дитини.

Проте, з такими висновками колегія суддів не може погодитись, так як вони не відповідають обставинам справи та не підтверджуються доказами по справі.

Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України 15 травня 2006 №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 СК) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК.

Відповідно до ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи вищенаведені норми закону, обставини по справі і той факт, що відповідач не ухиляється від обов'язку утримувати свою дитину, а також враховуючи те, що аліменти повинні бути достатніми та співрозмірними з урахуванням мети аліментного зобов'язання, колегія суддів приходить до висновку щодо необхідності змінити рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі з 1/3 на 1/4 частини заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття, щомісячно починаючи з 24 вересня 2012 року.


На підставі викладеного та керуючись ст.ст.303, 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів, -


в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Заочне рішення Обухівського районного суду Київської області від 17 жовтня 2012 року змінити в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі з 1/3 на 1/4 частини заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття, щомісячно починаючи з 24 вересня 2012 року.

У решті рішення суду залишити без змін.

Рішення апеляційного суду Київської області набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.


Головуючий: Олійник В.І.


Судді: Сліпченко О.І.

Оношко Г.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація