Судове рішення #2747465
6/113

          

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________________________________________________

__________________________________________________________________________________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65  тел.(8-0412) 48-16-02


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 "02" вересня 2008 р.                                                           Справа № 6/113

Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого   судді                                                  Веденяпіна О.А.

суддів:                                                                        Іоннікової І.А.

                                                                                   Черпака Ю.К.


при секретарі                                                            Якобчук Ю.Г. ,

за участю представників сторін:

від позивача Грищук О. М. (довіреність №44 від 14.01.2008 року),

від відповідача Кравчук П. О. - сільський голова,

  

розглянувши апеляційну скаргу Піщівської сільської ради

на рішення господарського суду Житомирської області

від "24" квітня 2008 р. у справі № 6/113 (суддя Терлецька-Байдюк Н. Я.),

за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м. Житомир)

до Піщівської сільської ради

(с. Піщів Новоград - Волинський Житомирської області)

про стягнення 1 188,23 грн., -  

ВСТАНОВИВ:

  

У лютому 2008 року Житомирське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Піщівської сільської ради 1 188,23 грн. матеріальної шкоди, заподіяної неправомірною видачею, продовженням листків непрацездатності  головним  лікарем  Піщівської  сільської лікарської  амбулаторії  Голуб С.В.

В ході розгляду справи позивач зменшив розмір позовних вимог і просив стягнути з Піщівської сільської ради 1 014,47 грн. заподіяної матеріальної шкоди.

Рішенням господарського суду Житомирської області від 24 квітня 2008 року у справі №6/113 позов задоволено.

Стягнуто з Піщівської сільської ради:

- на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 1 014,47 грн. матеріальної шкоди;

-  в доход Державного бюджету України - 102,00 грн. державного мита  та  118,00 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Піщівська сільська рада 26 травня 2008 року подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати зазначене рішення і закрити провадження у справі, посилаючись на неповне з"ясуваня обставин, що мають значення для справи.

В апеляційній скарзі відповідач зазначає, що, незважаючи на те, що головний лікар Голуб С.В. перебуває в штаті сільської ради,  Піщівська сільська рада не має відношення до лікарняних листків, оскільки звіт по виданих лікарняних листках подається до Новоград-Волинського територіального медичного об'єднання.

Відповідач вважає, що позивачу слід звертатись з  даним позовом не до Піщівської сільської ради, а до підприємств, на яких працюють особи, яким були видані лікарняні листки.

Позивач у письмовому відзиві на апеляційну скаргу зазначає про необґрунтованість доводів скарги,  просить залишити скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримує.

Представник позивача заперечує проти доводів, викладених в апеляційній  скарзі, просить залишити скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного господарського суду приходить до висновку про необґрунтованість скарги.

При цьому виходить з наступного.

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна  сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на  підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно зі ст.34 вищевказаного Кодексу господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до  законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування,  не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч.1 ст.1172 Цивільного кодексу України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

Житомирським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено перевірку обґрунтованості видачі листків непрацездатності головним лікарем Піщівської сільської лікарської амбулаторії Новоград-Волинського району Голуб С.В., за результатами якої 10 серпня 2007 року складено довідку (а.с. 8-10).

Перевіркою встановлено, що лікарем Піщівської сільської амбулаторії Голуб С.В., в порушенням Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13 листопада 2001 року №455, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2001 року за №1005/6196, видавались листки непрацездатності застрахованим особам на термін понад 10 днів без рішення лікарсько-консультативної комісії, які знаходяться в матеріалах справи (а.с.11-26).

28 лютого 2007 року Житомирським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на адресу Піщівської сільської ради направлено претензію №10-03-1215 (а.с.27-28) з вимогою відшкодувати завдані необгрунтованою видачею та продовженням  листків  непрацездатності  збитки  у  сумі 1 188,23грн., оскільки по вищезазначеним листам непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності було виплачено вказаним громадянам допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Відповідачем претензія визнана, однак кошти не сплачені, так як у бюджеті сільської ради такі видатки відсутні, а лікар Голуб С.В. відмовилась добровільно відшкодувати завдані збитки (а.с.29).

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" страховик має право здійснювати перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.

Ст.51 цього Закону передбачено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок  непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності,  засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови  видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за  правильністю їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним  органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом.

Згідно підпункту 2.2 п.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян при втраті працездатності внаслідок захворювання або травми лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто терміном до 5 календарних днів з наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів. Якщо непрацездатність триває понад 10 календарних днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення, а надалі - ЛКК, яка призначається керівником лікувально-профілактичного закладу, після комісійного огляду хворого, з періодичністю не рідше 1 разу на 10 днів, але не більше терміну,  встановленого для направлення до МСЕК.

Підпунктом 2.3 пункту 2 цієї Інструкції визначено, що у лікувально-профілактичних закладах, розташованих у сільській місцевості, у штаті яких є тільки один лікар, листок непрацездатності (довідка) може видаватись особисто одним лікарем з продовженням у порядку, передбаченому п. 2.2, до 14 днів та наступним направленням хворого до ЛКК у разі його тимчасової непрацездатності. Список таких лікарів затверджується щороку наказом органів охорони здоров'я.

Відповідно до листа Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання №378 від 12 березня 2008 року (а.с.39) головному лікарю Піщівської СЛА Голуб Світлані Валентинівні не надано право одноособово видавати листок непрацездатності терміном на 14 днів.

Згідно наказу по міськрай ТМО після 10 днів в разі тимчасової непрацездатності хворі повинні направлятися на профільні ЛКК відповідно до захворювання.

Вищевикладене свідчить про неправомірну видачу та продовження головним лікарем Голуб С.В. листків непрацездатності терміном понад 10 календарних днів.

Штатний розпис працівників апарату управління та господарсько-обслуговуючого персоналу на 01 січня 2006 року (на 01 січня 2007 року) та посадова інструкція головного лікаря Піщівської сільської лікарської амбулаторії сімейного лікаря затверджені Піщівським сільським головою, оплата праці здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Враховуючи наведене, колегія суддів  погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог.

Доводи відповідача спростовуються вищевикладеним та не ґрунтуються на чинному законодавстві.

Рішення господарського суду Житомирської області від 24 квітня 2008 року у справі №6/113 відповідає чинному законодавству, фактичним обставинам і матеріалам справи, підстав для  його скасування не вбачається.



Керуючись ст.ст.  101,103,105 Господарського процесуального кодексу України, Житомирський апеляційний господарський суд

                                              

                                        

                                 




                                         ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду Житомирської області від 24 квітня 2008 року у справі №6/113 залишити без змін, а апеляційну скаргу Піщівської сільської ради - без задоволення.


2. Справу №6/113 повернути до господарського суду Житомирської області.

Головуючий суддя                                                                 Веденяпін О.А.

судді:

                                                                                           Іоннікова І. А.  

                                                                                           Черпак Ю.К.  

























Віддрук. 4 прим.:

1 - до справи;

2,3 - сторонам;

4 - в наряд.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація