Судове рішення #27433890


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 лютого 2012 р. Справа № 2а/0270/885/12


Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Поліщук Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області

до: Селянського фермерського господарства "ВИД"

про: стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування в розмірі 24 000 грн.


В С Т А Н О В И В :


До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області до Селянського фермерського господарства "ВИД" про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування в розмірі 24 000 грн.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Відповідний позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені ст. 106 КАС України.

Норми ст. 106 КАС України не містять виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Частина 2 статті 106 КАС України передбачає, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в адміністративних справах про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, застосовується скорочене провадження. При цьому даною нормою передбачено обов`язкову передумову стягнення грошових сум за такими рішеннями, а саме: "щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження".

Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Частинами 2 і 3 статті 99 КАС України встановлено, зокрема, що строк звернення до адміністративного суд, встановлюється цим Кодексом або іншими законами, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, для визначення строку в який суб`єкт владних повноважень може звернутися із адміністративним позовом про стягнення грошових сум за своїм рішенням, є необхідність подання суду доказів про одержання СФГ «ВИД» рішення суб`єкта владних повноважень, в даному випадку постанова № 14 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 11.11.2011 року.

Крім того, у прохальній частині позовної заяви Інспекція державного архітектурно будівельного контролю у Вінницькій області просить стягнути з СФГ «ВИД» штраф, накладений постановою № 19 від 27.05.2011 року, в той час як до позовної заяви додано копію постанови № 14 від 11.11.2011 року.

Зазначені обставини позбавляють можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108, 186, 254 КАС України, -


У Х В А Л И В :


1. Позовну заяву Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області до Селянського фермерського господарства "ВИД" про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування в розмірі 24 000 грн. залишити без руху.

2. Запропонувати Позивачу в десятиденний термін із дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки.

3. Копію даної ухвали направити Позивачу.


Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя /підпис/ Поліщук Ірина Миколаївна


Копія вірна

Суддя


Секретар



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація