Справа №2-о-261/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова
в складі судді Бечко Є.М.
при секретарі Широян В.В.,
за участю представника заявника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту належності документу,
встановив:
Заявник просить встановити факт належності їй та її чоловіку ОСОБА_3свідоцтва від 17.05.1993 року про право власності на АДРЕСА_1оскільки їх прізвища яких в свідоцтві записані як Віноградова, Віноградов.
Встановлення даного факту їй необхідно для отримання свідоцтва про спадщину.
Заявниця та її представник в судовому засіданні підтримали заяву та просили суд її задовольнити
Перша Чернігівська державна нотаріальна контора, Чернігівське МБТІ представників у судове засідання не направила, про розгляд справи сповіщені належно, заперечень суду не направили.
Представник Деснянської районної ради в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що за паспортом позивачка значиться як ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженка м. Єгор'ївськ, Московської області, зареєстрована і мешкає в АДРЕСА_1
її покійний чоловік також значиться як ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уродженець с. Кургантюбе, Андижанського району, Узбекістану.
Підтвердженням правильності запису вказаного прізвища чоловіка являється його паспорт, свідоцтво про шлюб, запис в паспорті позивачки про сімейний стан, а також свідоцтво про смерть мого чоловіка, видане 12 лютого 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міського управління юстиції на ім'я
ОСОБА_3, який дійсно помер ІНФОРМАЦІЯ_3у м. Чернігові.
Під час приватизації квартири яка належить заявниці з чоловіком на праві приватної, спільної (сумісної) власності, безпосередньо в процесі виготовлення технічного паспорту на квартиру та оформлення свідоцтва про право власності на житло, працівниками Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації, а потім і відповідальними працівниками органу приватизації в свідоцтво про право власності на житло, виданого виконавчим комітетом Деснянської районної Ради народних депутатів 17 травня 1993 року згідно з розпорядженням від 5 травня 1993 р. № 458, заявниця і її чоловік у зазначених документах при перекладі прізвищ з російської на українську мову помилково були записані як ОСОБА_3та ОСОБА_1
В процесі прийняття заявницею в установленому законом порядку спадщини, вказана помилка запису прізвищ була виявлена, стала перешкодою в отриманні спадщини, а орган приватизації відмовляє в її виправленні в зв'язку з відсутістю, тобто смертю, її чоловіка як одного з учасників процесу приватизації.
Встановлення юридичного факту помилки в написанні прізвища, відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України, не пов'язане зі спором про право на спадщину по причині відсутності спору, як такого.
Таким чином, у судовому засіданні достовірно встановлено, що свідоцтво від 17.05.1993 року про право власності на АДРЕСА_1виписане на ОСОБА_1, ОСОБА_3з помилками в написанні їх прізвищ і належить ОСОБА_1, ОСОБА_3.
Керуючись ст. ст. 212, 213, 256, 259 ЦПК України, суд,
вирішив:
Заяву задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ОСОБА_3свідоцтва від 17.05.1993 року про право власності на АДРЕСА_1виписаного на ОСОБА_1, ОСОБА_3
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.