Судове рішення #2738130
а

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

15 серпня 2008 р.                                                                                    Справа № 2-а-9835/08

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,

При секретарі судового засідання:   Галянт Ілоні Миколаївні 

За участю представників сторін:

позивача      :   Шимчик С.А.

відповідача :   не з'явився

розглянувши матеріали справи

за позовом: Немирівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  

до:   ОСОБА_1

про: стягнення зайво виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття

 

ВСТАНОВИВ :

 Немирівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення зайво виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття.

 Позовні вимоги мотивовані тим, що 16.02.2007р. громадянин ОСОБА_1 був зареєстрований в Немирівському районному центрі зайнятості, як такий що шукає роботу, а 23.02.2007р. йому надано статус безробітного. В заяві від 23.02.2007р. про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідач зазначив, що він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує. За результатами перевірки встановлено, що ОСОБА_1 на день призначення статусу безробітного знаходився у трудових відносинах з Філією “Немирівський молокозавод”, що суперечить виплаті матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, тому сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи.

В судовому засіданні представник позивача зазначила, що позов підтримує в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідача в судове засідання не з'явився та не вказав причини неприбуття. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Як вбачається з розписок від 05.08.2008р. та 11.08.2008р. відповідач був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду (а.с.48,50). Ці дії свідчать про небажання відповідача приймати участь в судовому розгляді справи і направлені на затягування розгляду справи. Судом були прийняті всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день і місце розгляду справи. Таким чином, враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність відповідача, і вирішити справу на підставі наявних доказів.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав. 

Спори, що виникають із правовідносин за Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, вирішуються в судовому порядку.

21.05.2008р. працівниками центру зайнятості проведено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2006р. № 357 “Деякі питання загальнообов'язкового державного безробіття”та постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.01р. №1266 “Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням”та Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

За результатами розслідування складено Акт №98 від 21.05.2008р., яким встановлено, що ОСОБА_1 перебував на обліку в Немирівському РЦЗ, як безробітний з 16.02.07р. по 27.10.07р., але на день призначення статусу безробітного знаходився у трудових відносинах з Філією “Немирівський молокозавод”, що суперечить виплаті матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”(а.с.26-29).

В зв'язку з цим, відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2006р. №357 та вимог п.2 та ч. 1 п. 3 ст.36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання послуг.

   Відповідач не мав права на отримання статусу безробітного, так як на день призначення статусу був зайнятою особою, тобто знаходився у трудових відносинах, що підтверджується матеріалами по справі. У зв'язку з цим Немирівським районним центром зайнятості прийнято рішення про припинення виплати матеріального забезпечення з дня призначення.

Відповідачу було запропоновано добровільно повернути отримані кошти в сумі 2 427 грн. 41 коп. листами №1173/04-07 від 20.06.2008р., №1161/04-07 від 18.06.2008 р. Однак відповідачем ці листи залишено без задоволення.(а.с.4,9).

Відповідно до п.3 ст.36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, вся сума матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг, тобто, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації та витрати на професійне навчання підлягають стягненню з ОСОБА_1

Відповідач в добровільному порядку зайво виплачене матеріальне забезпечення на випадок безробіття не сплачує, що суттєво порушує інтереси держави.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення даного позову  повністю.

 Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Немирівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування зайво виплачене матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 2 427 (дві тисячі чотириста двадцять сім) грн. 41 коп. у Держбюджет Немирівського району 347 012 14, банк ГУДКУ у Вінницькій області, м. Вінниці МФО 802 015; 500 404 00 розрахунковий рахунок 371 723 049 003 80, код ЄДРПОУ 200 881 26.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:   19.08.08 

 

Суддя                                                                     Аліменко Володимир Олександрович

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація