а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2008 р. Справа № 2-а-8339/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,
При секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні
За участю представників сторін:
позивача : не з"явився
відповідача : не з"явився
розглянув матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1
до: Начальника Вінницького МРЕВ ДАІ
про: визнання відмови незаконною, проведення реєстрації
Заявлено позов ОСОБА_1, м. Вінниця до Начальника Вінницького МРЕВ ДАІ, м. Вінниця про визнання відмови у реєстрації транспортного засобу протиправною та зобов'язання провести реєстрацію.
Позов мотивований тим, що Начальником Вінницького МРЕВ ДАІ відмовлено у реєстрації транспортного засобу, що належить позивачеві, з підстав несплати податку при первинній реєстрації в Україні автомобіля. Однак, в 2007 р. автомобіль вже було зареєстровано в Україні, а отже подальша реєстрація не може вважатись первинною.
Позивач в судове засідання не з'явився, проте, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та повідомив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився двічі, не надав письмових пояснень та заперечень, хоча про час і день слухання справи був повідомлений належним чином ухвалою суду та судовою повісткою, які останнім отримано, що підтверджується повернутими до суду поштовими повідомленнями з відміткою про вручення.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини, підтверджені доказами, які були досліджені, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно посвідчення про реєстрацію ТЗ НОМЕР_1 від 17.04.2008 р., виданого Вінницькою митницею, автомобіль НОМЕР_2, НОМЕР_3, код згідно з НОМЕР_4 переміщено через митний кордон України 03.04.2008 року - для потреб протягом 1 року.
В зазначеному посвідчені вказано, що транспортний засіб повинен бути пред'явлений підрозділу МВС України, який відповідно до законодавства України вповноважений здійснювати державну реєстрацію та зняття з обліку ТЗ, у десятиденний строк для реєстрації.
Так, позивач звернувся до Вінницького МРЕВ ДАІ з клопотанням про реєстрацію зазначеного вище автомобіля, однак, довідкою № 31 від 12.06.2008 року, отримав відмову в реєстрації, яка мотивована відмовою ОСОБА_1 сплатити податок при первинній реєстрації в Україні.
Як вбачається з облікової картки приватного ТЗ НОМЕР_5, 16.01.2007 р. легковий автомобіль НОМЕР_2, НОМЕР_3, (Липовецький район, Вахнівка) знято з обліку ТЗ, ввезеного під зобов'язання про зворотне вивезення. Отже, зазначений ТЗ раніше вже було реєстровано на Україні.
Відповідно до статті 3 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За сукупністю наведених обставин, суд дійшов висновку про те, що оскаржувана відмова прийнята без урахування всіх обставин, що мають значення для її прийняття, а тому є протиправною.
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, відповідачем не спростований, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задоволити.
Визнати відмову начальника Вінницького МРЕВ ДАІ у реєстрації транспортного засобу НОМЕР_2, 1990 року випуску, НОМЕР_3, що належить ОСОБА_1 -протиправною
Зобов"язати начальника Вінницького МРЕВ ДАІ провести реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2, 1990 року випуску, НОМЕР_3, що належить ОСОБА_1, відповідно до вимог чинного законодавства
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 18.08.08
Суддя/підпис/ Сторчак Володимир Юрійович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: