УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2007 року м. Одеса
Колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Артеменка І.А.
суддів Громіка Р.Д., Суворова В.О.
при секретарі Велич О.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою начальника Кілійського РВ ГУ МВС України в Одеській області на ухвалу Кілійського районного суду Одеської області від 10 квітня 2007 року про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Кілійського РВ ГУ МВС України в Одеській області про виключення майна з опису, -
встановила:
У березні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Кілійського РВ ГУ МВС України в Одеській області про виключення майна з опису.
Ухвалою Кілійського районного суду Одеської області від 10 квітня 2007 року відкрито провадження у справі.
В апеляційній скарзі начальник Кілійського РВ ГУ МВС України в Одеській області просить ухвалу суду скасувати, визначити підсудність справи за господарським судом, посилаючись на порушення судом визначення підсудності.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст ухвали, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка ухвали, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним скаргу задовольнити частково, з наступних підстав.
Відкриваючи провадження у справі суд першої інстанції виходив з того, що позовна заява подана особою, яка має цивільну процесуальну дієздатність, позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 119 - 120 ЦПК України та позовну заяву належить розглядати у порядку позовного провадження, вона підсудна Кілійському районному суду Одеської області. А тому підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі немає.
Проте з таким висновком суду не може погодитись судова колегія, оскільки суд неправильно застосував норми процесуального права.
Колегія суддів вважає, що вказані порушення норм процесуального права призвели до неправильного вирішення справи по суті, а тому апеляційний суд ухвалу суду скасовує, провадження по справі закриває з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав,
Справа № 22ц-2871/07 Категорія ЦП: 6
Головуючий у першій інстанції Тюмін О.Г. Доповідач Артеменко І. А.
2
свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд справи проводиться за правилами іншого судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що постановою про накладення арешту на майно від 3.03.2007 року по кримінальній справі №2200700038 був накладений арешт на майно, яке належить ОСОБА_2.
Враховуючи те, що позовні вимоги містять вимогу про виключення майна з опису, по кримінальній справі, колегія суддів вважає за доцільне роз'яснити позивачці про її право на звернення до суду у порядку кримінального судочинства
Виходячи з наведеного судова колегія вважає, що ухвала суду прийнята з порушенням норм процесуального права, а тому її неможливо вважати законною та обгрунтованою, вона підлягає скасуванню, провадження по справі закриттю.
Керуючись ст.ст. 303, 307 ч. 2 п. 2, 314 - 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,
ухвалила:
Апеляційну скаргу начальника Кілійського РВ ГУ МВС України в Одеській області задовольнити частково.
Ухвалу Кілійського районного суду Одеської області від 10 квітня 2007 року скасувати, провадження у справі закрити.
Ухвала колегії суддів набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала колегії суддів може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців з дня проголошення до Верховного Суду України.