Судове рішення #27335124

Справа № 232/5124/12

Провадження № 2/127/807/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16.01.2013 Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Король О. П.,

при секретарі -Стаховій Г.О.


розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання права власності на квартиру, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання права власності на квартиру.

В позовній заяві зазначено, що 30.03.1991 року ОСОБА_1 було видано ордер №353 на вселення в кооперативну квартиру АДРЕСА_1. Дана квартира розташована в кооперативному будинку, який належав ЖБК «Консервщик».

Усі пайові внески за квартиру позивачем були виплачені повністю.

Позивачу стало відомо про передачу будинку АДРЕСА_1 на баланс міською комунального підприємства «Житлово - експлуатаційна контора №5», у зв'язку із чим позивач звернулася до МКП «ЖЕК №5»за довідкою про повне погашення паю для оформлення права власності в КП «ВМБТІ», однак такої довідки не отримала, через відсутність на підприємстві інформації з даного питання.

Житлово-будівельний кооператив «Консервщик»на даний день ліквідовано, архівний фонд документації кооперативу не зберігся, що зважаючи й на неможливість надання таких документів ЖЕКом, створює неможливість в отриманні документів, підтверджуючих його існування та членство у ньому, в силу чого позивач не може оформити право власності на квартиру.

Згідно особового рахунку НОМЕР_1 та довідки форми №3 від 26.09.2012 року №3812 позивач є квартиронаймачем квартири АДРЕСА_2 з 06.09.1991 року, зареєстрована у вказаній квартирі разом з сином ОСОБА_2.

У технічному паспорті на квартиру в інвентаризаційній справі №13462 позивач є власником квартири.

Представником позивача надано заяву щодо розгляду справи за його відсутності, позов підтримав.

Представником відповідача надано заяву щодо розгляду справи за його відсутності, позов визнав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

30.03.1991 року ОСОБА_1 було видано ордер №353 на вселення в кооперативну квартиру АДРЕСА_1. Загальна площа квартири становить 36,0 кв.м. Квартира складається з однієї кімнати площею 19,5 кв.м, кухні площею 6,9 кв.м, вбиральні площею 2,9 кв.м, коридору площею 5,9 кв.м. Квартира розташована в кооперативному будинку, який належав ЖБК «Консервщик».

Внески за квартиру позивачем були виплачені повністю.

Внаслідок передачі будинку АДРЕСА_2 на баланс міського комунального підприємства «Житлово - експлуатаційна контора №5»позивач звернулась до МКП «ЖЕК №15»за довідкою про повне погашення паю для оформлення права власності в КП «ВМБТІ», однак такої довідки позивач не отримала через відсутність на підприємстві такої інформації.

На даний час житлово-будівельний кооператив «Консервщик»ліквідований, архівний фонд документації кооперативу не зберігся, що унеможливлює отримання документів, підтверджуючих існування та членство у кооперативі. За вказаних обставин не можливо оформити право власності на квартиру.

Положеннями ч. 2 ст. 328 ЦК України передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом.

Згідно особового рахунку НОМЕР_1 та довідки форми №3 від 26.09.2012 року №3812 року позивач є квартиронаймачем квартири АДРЕСА_3 з 06.09.1991 року, зареєстрована у вказаній квартирі разом з сином ОСОБА_2.

У технічному паспорті на квартиру, виданому за матеріалами інвентаризаційної справи №13462 позивач зазначена як власник квартири.

Згідно ч. 3 ст. 384 ЦК України у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.

Відповідно до роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.09.1987 року №9 «Про практику застосування судами законодавства про житлово-будівельні кооперативи»член ЖБК, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надану йому в користування, набуває право власності на квартиру і вправі розпоряджатись нею на свій розсуд -продавати, заповідати, обмінювати, в тому числі на інше жиле приміщення у будинку державного або громадського житлового фонду чи іншого ЖБК, на жилий будинок (частину будинку), що належить громадянину на праві власності і вчиняти відносно неї інші угоди, що не заборонені законом.

В силу статті 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 328, 384, 392 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України,

ВИРІШИВ:


Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_4.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.



Суддя: підпис


Копія вірна.

Суддя :

Секретар :



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація