ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
07 листопада 2006 р. Справа № 14/12-06-02-2
Суддя господарського суду Залімський І.Г. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Державного підприємства "Вінницятрансприлад" (площа Героїв Сталінграду, 1, м. Вінниця)
до:Контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100)
про визнання вимоги нечинною
В С Т А Н О В И В :
До господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява №СН-5-445-113727 від 03.11.06 Державного підприємства "Вінницятрансприлад" до Контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області про визнання нечинною вимоги №14-23/9 від 15.09.06 Контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області.
Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Рішенням в розумінні ст.17 КАС України є офіційний письмовий документ державного чи іншого органу (посадової особи), виданий в межах його компетенції, визначеної законом, який має точно визначені зовнішні реквізити та породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан, спрямований на регулювання суспільних відносин, має обов’язків характер для суб’єктів цих відносин, поширює свою чинність на певний час, територію, коло суб’єктів.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів позовної заяви, оспорювана позивачем вимога не відповідає наведеним вище критеріям.
Крім того, позивачем не подано доказів сплати державного мита у встановленому порядку. Так, до позовної заяви №СН-5-445-113727 від 03.11.06 як доказ сплати державного мита надано платіжне доручення №4244 від 03.11.2006р. про сплату державного мита в розмірі 85грн. Проте у зазначеному платіжному дорученні невірно вказано № рахунку Управління Державного казначейства у Вінницькій області, зокрема зазначено №31110095500002, тоді як при зверненні до господарського суду Вінницької області із позовом, держмито слід сплачувати до держбюджету м. Вінниці на рахунок №31117095600002.
Також, позивачем не дотримано вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України, відповідно до якої до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Враховуючи вищевикладене у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
Керуючись п. 1 ч.1 ст.109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою №5-445-/13727 від 03.11.06 разом з матеріалами повернути позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Залімський І.Г.