1
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня місяця 17 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді |
Берещанської І.І. |
Суддів |
Новікова Р.В. Сокола B.C. |
При секретарі |
Савенко В.В. |
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом гаражно-будівельного кооперативу «Польот» до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Центрального районного суду Автономної Республіки Крим від 18 квітня 2006 p., -
ВСТАНОВИЛА:
ГБК «Польот» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, який є членом вказаного кооперативу, безпідставно відмовляється сплачувати цільові та членські внески до кооперативу.
Рішенням суду позов задоволено і з відповідача на користьпозивача стягнуто 461 грн.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду і прийняття нового рішення про відмову в позові.
Заслухавши доповідача, пояснення представника позивача, відповідача та його представника, дослідивши обставини справи і перевіривши їх доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з положень ст. 1166 Цивільного кодексу України, на підставі якої й вирішено справу.
Але суд не врахував, що правовідносини, які склалися між сторонами, грунтуються не на правилах відповідальності за завдану майнову шкоду, передбачених ст. 1166 ЦК, оскільки виникли не з правопорушення.
Враховуючи, що відповідач є членом кооперативу, що не заперечують сторони, правовідносини сторін мають виключно договірний характер.
Тому, зважаючи також на положення ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 303 Цивільного процесуального кодексу України, правове підґрунтя для задоволення позову відсутнє.
Оскільки суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права: застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини і не застосовано закон, який підлягав застосуванню,- є безумовні підстави для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення (ч.ч. 1, 2 ст. 309 ЦПК). На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 307, 309, 314, 316, 319, 323, 325, 327 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу задовольнити.
Рішення Центрального районного суду Автономної Республіки Крим від 18 квітня 2006 р.скасувати та прийняти нове рішення.
В позові гаражно-будівельного кооперативу «Польот» до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди повністю відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до суду касаційної інстанції у двомісячний строк.
Сокол B.C.
Судді:
Берещанська І.І
Справа № 22-4739/2006
Головуючий по першій інстанції Гулевич Ю.Г. іповідач Новіков Р.В.