У Х В А Л А
Справа № 183/181/13- а
18 січня 2013 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Дубовенко І.Г., розглянувши матеріали за скаргою Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали за скаргою Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, яку подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 17, 104, 106 КАС України.
За вимогами ст. 288 КУпАП -постанова по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена до районного суду, в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог ст. 17 ч. 1 КАС України -компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Тому, протокол про адміністративне правопорушення не може бути оскаржений до суду.
Відповідно до ст. 104 КАС України -до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. В той час, як скаржник звернувся до суду зі скаргою.
За вимогами ст. 106 КАС України -у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
5) у разі необхідності -клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Як вбачається зі скарги -вона не відповідає зазначеним вимогам; до неї не додані повноваження особи, яка її підписала.
У відповідності зі ст. 108 КАС України -суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України -постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Тому скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 необхідно залишити без руху, надавши їй строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 56, 58, 106, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення -залишити без руху.
Надати ФОП ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, до 01 лютого 2013 року.
Роз'яснити ОСОБА_2, що якщо ним у встановлений строк не будуть усунути усі недоліки, то позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г.Дубовенко